Słonie w przemyśle rozrywkowym – szokujące zdjęcia

Słonie to bardzo inteligentne zwierzęta. Potrafią tworzyć bliskie przyjaźnie, opłakują swoich zmarłych, potrafią odróżnić ludzi, którzy chcą im pomóc, od tych, którzy mają wobec nich złe zamiary. Potrafią się też między sobą komunikować na temat zbliżających zagrożeń.

Mimo to, te wspaniałe zwierzęta bardzo często są brutalnie odławiane do cyrków, zoo i parków rozrywki.

Jednym z najbardziej brutalnych przejawów ich zniewolenia jest branża turystyczna w Tajlandii. Pracownicy zmuszają zwierzęta do wykonywania dziwacznych sztuczek, zarabiając w ten sposób na ich cierpieniu.

Fundacja The Elephants Asia Rescue and Survival opublikowała niedawno szokującą serię zdjęć, które ilustrują, jak ponura jest codzienna rzeczywistość słoni więzionych dla celów rozrywkowych.

Zdjęcia zrobiono podczas tegorocznej edycji festiwalu Surin w północno-wschodniej Tajlandii. Pracownicy Fundacji byli świadkiem, kiedy niespełna roczne słonie bito i tresowano za pomocą noża, ostrych gwoździ i metalowych haków. Słoniątka była przerażone.

Zmuszano je do sztuczek, nawet kiedy turyści nie byli w pobliżu. Dla własnej przyjemności. Słonie były kopane i ciągnięte za ogon.

Elephants4

Obrażenia głowy doskonale oddają brutalną rzeczywistość w jakiej przyszło im żyć.

Elephants2

Mimo bólu i cierpienia, słonie próbują pocieszać się nawzajem, próbują razem spędzać czas, być blisko siebie.

Elephants6

Często odmawia im się dostępu do wody, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej spolegliwe. Kidy próbują odpocząć, pracownicy zmuszają je aby wstały.

Elephants7

Ten przemysł nadal funkcjonuje bo turyści, chcą poczuć bliskość słoni, zobaczyć dzikie zwierzęta na własne oczy. To co widzą nie ma jednak nic wspólnego z piękną i majestatyczną naturą słoni. To jedynie okrutna karykatura rzeczywistości.

Więcej zdjęć możesz znaleźć na Facebooku Fundacji. Udostępnij ten post i pomóż uświadamiać swoich przyjaciół i ich znajomych. Być może oni również planują wyjazd do Tajlandii. Mogą to zrobić bez wspierania krwawego biznesu opartego na wyzysku słoni!

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/news/photos-illustrate-reality-for-thailands-working-elephants/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content