Słonie NIE potrafią malować! Zobacz okrutne kulisy przemysłu rozrywkowego

W internecie co jakiś czas pojawiają się zdjęcia i filmy przedstawiające słonie malujące obrazy. Wielu ludzi, zachwyconych podobnym widokiem, udostępnia te materiały dalej, przekonana, że obrazy dowodzą nie tylko wrażliwości ale i inteligencji tych zwierząt.

painting1

Niestety, rzeczywistość jest o wiele bardziej ponura… w Tajlandii, skąd pochodzą wspomniane zdjęcia i obrazy video, słonie od lat wykorzystywane są w przemyśle rozrywkowym. Opracowano dziesiątki, brutalnych metod, które mają za zadanie zmusić dzikie zwierzęta do uległości.

parar1

Żaden słoń w swoim naturalnym środowisku nie staję na przednich łapach, nie maluje obrazów i nie biega po arenie cyrkowej. W jaki sposób zmusić te potężne zwierzęta do podporządkowania się rozkazom ludzi?

p1150976-copy

Organizacja Born Free, wyjaśnia, że zdolności malarskie słoni to blef, którym karmi się turystów. Ich zdaniem:

Słonie muszą znosić miesiące przemocy fizycznej aby nauczyć się odpowiednio trzymać pędzel, malować kreski i kwiaty.

Zwierzęta bywają głodzone, krępowane i bite dopóki w całości nie podporządkują się ludziom. Pędzle dla słoni są specjalnie tak skonstruowane aby wywołać strach i ból. Treserzy stosują specjalne haki aby ujarzmić dzikie słonie. Ruchy słoni są często wymuszane przez bolesne ukłucia. Zwierzęta, które źle malują są karane.

p1160045-copy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z okrucieństwa jakie stoi za przemysłem rozrywkowym wykorzystującym dzikie zwierzęta. Słonie nie potrafią malować, nie mają żądnych magicznych zdolności, one nawet nie chcą malować. Słonie to dostojne, bardzo inteligentne, wrażliwe i głęboko społeczne zwierzęta.

p11509741

Zasługują nas szacunek i możliwość życia na wolności, w gronie swoich najbliższych. Nie wspieraj turystyki opartej na wykorzystywaniu i przemocy wobec zwierząt. Udostępnij tę wiadomość swoim znajomym, którzy nadal zachwycają się „artystycznymi” zdolnościami dzikich słoni.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/why-making-an-elephant-paint-is-cruel-not-cute/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content