12 milionów Kanadyjczyków zrezygnowało z mięsa!

Najnowsze badanie, zlecone przez Vancouver Humane Society, wskazuje, że już 33% Kanadyjczyków wybrało wegetarianizm lub zdecydowało się znacznie ograniczyć spożycie mięsa w diecie. 33% to 12 milionów obywateli Kanady!

shutterstock_103764182

Jak to wygląda w poszczególnych miastach? W Quebec 7% deklaruje dietę wegetariańską. Kolejne 30% (!) stara się ograniczać mięso w diecie. W Ontario 8% to wegetarianie, a 23% zmniejszyło ilość mięsa w menu.

Większość wegetarian stanowi prawdopodobnie młodzież. Osoby starsze, to te, które w sondażu deklarują zmniejszenie udziału mięsa w diecie. W przedziale 18-34 lata, 12% Kanadyjczyków to wegetarianie. Sondaż przeprowadzono na początku tego roku.

Czy powinniśmy być zaskoczeni? Nie, Kanada wpisuje się w szerszy trend! USA, Chiny, Wielka Brytania, Szwecja – wszędzie tam ogranicza się spożycie mięsa. W USA już 16 milinów obywateli to weganie! W Szwecji co 10 osoba nie je mięsa.

Czy rosnąca liczba wegetarian ma realny wpływ na rzeczywistość? Jak najbardziej! W samych Stanach Zjednoczonych w 2014 roku zabito 400 milionów zwierząt mniej! Dołącz do nas i zostań wege!

Źródło: http://www.vancouverhumanesociety.bc.ca/almost-12-million-canadians-now-vegetarian-or-trying-to-eat-less-meat/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content