16 milionów Amerykanów wybrało weganizm!

Jeszcze w 2009 roku tylko niewielki procent Amerykanów deklarował przejście na dietę bezmięsną. Trend przez ostatnie 5 lat uległ jednak drastycznej zmianie. Opinia publiczna ma coraz większą świadomość dotyczącą nie tylko zasad zdrowego odżywiania, ale również rzeczywistych warunków współczesnej hodowli zwierząt.

shutterstock_198372692

I dlatego już 16 milionów Amerykanów jest na diecie w 100% roślinnej! To zdumiewające biorąc pod uwagę jak mocny status w USA ma tradycyjna dieta oparta o produkty odzwierzęce. Według badań większość osób wybrało weganizm ze względów etycznych, kolejną część przekonały filmy dokumentalne (zdrowotne i nie tylko).

Większość wegan w USA to kobiety – około 79%. W grupie wegetarian to 59%.

Konsumpcja mięsa spadła przez ostatnie lata o ponad 10%! Google odnotował trzykrotny wzrost wyszukiwania haseł związanych z weganizmem. Jeszcze w 2007 roku to było jedyne 1600 wyników. Dzisiaj to ponad 24 000!

Obecnie dieta roślinna zyskuje na popularności również wśród celebrytów, polityków i sportowców. Coraz więcej restauracji oferuje dania roślinne, a supermarkety poszerzają swoją ofertę w kierunku osób na dietach bezmięsnych.

To co jeszcze dziesięć lat temu wydawało się niemożliwe dzisiaj staje się faktem!

Źródło: news.therawfoodworld.com

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content