4 powody, dla których warto zostać wege na 30 dni!

Zastanawiasz się nad dietą bezmięsną? Znajomi namawiają Cię na wegetarianizm? A może wręcz przeciwnie? Nie wyobrażasz sobie jednego dnia bez mięsa i jesteś przekonany, że to jedyne źródło pełnowartościowego białka?

shutterstock_362461103

Niezależnie od tego, jaki jest Twój obecny pogląd na dietę bezmięsną – warto podjąć wyzwanie i na 30 dni zostać wege! Dlaczego?

1. Nic nie tracisz

Po upływie 30 dni możesz znowu wrócić do starych zwyczajów żywieniowych. Nie ma żadnego przymusu, nie musisz zostawać wegetarianinem na zawsze. To tylko miesiąc, podczas którego będziesz mógł się przekonać jak rzeczywiście wygląda dieta wegetariańska. Może ci się spodoba i zechcesz wyeliminować mięso z diety na dłużej. Może uznasz, że to ciekawy eksperyment i ograniczysz mięso tylko do kilku posiłków w tygodniu. Może też uznasz, że wegetarianizm nie jest dla Ciebie i nie zamierzasz zmieniać swojej diety na dłużej. Tak czy inaczej – nic nie tracisz!

2. Poznasz nowe przepisy!

Korzystając z naszej kampanii uzyskasz dostęp do dziesiątków nowych przepisów kuchni roślinnej! Jeżeli uważasz, że wegetarianizm polega na jedzeniu trawy i marchewki – będziesz miał okazję zweryfikować swoją opinię. Przekonasz się jak naprawdę wygląda kuchnia bezmięsna. Nawet jeżeli nie będziesz chciał dłużej kontynuować swojej przygody z wegetarianizmem, może zachowasz kilka nowych, ulubionych przepisów.

3. Poznasz nowe smaki!

Wiele osób jest przekonanych, że wegetarianie jedzą głównie soję i warzywa. To nieprawda. Możesz być wegetarianinem i w ogóle nie jeść soi! Kuchnia bezmięsna jest wyjątkowo bogata. Dzięki naszemu wyzwaniu poznasz produkty i przyprawy, o których być może nigdy nie słyszałeś. Jeżeli ci zasmakują, będziesz mógł je na stałe wprowadzić do swojego menu.

4. Dowiesz się gdzie szukać witamin i minerałów!

Nawet jeżeli jesz mięso, warto poznać podstawowe zasady dotyczące budowania dobrze zbilansowanej diety. Dzięki naszej akcji dowiesz się w jakich warzywach i owocach możesz szukać konkretnych witamin i soli mineralnych. Będziesz bardziej świadomie jeść – niezależnie od tego jaką dietę wybierzesz.

Dołącz do nas i zostań wege na 30 dni!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content