Kanada zakazuje całorocznych testów laboratoryjnych na Beaglach

Beagle to najczęściej wykorzystywana rasa psów podczas eksperymentów laboratoryjnych. Z jaką brutalnością mogą wiązać się podobne sytuacje wiemy doskonale, chociażby na przykładzie głośnych akcji z Green Hill kiedy aktywiści uwolnili kilkadziesiąt zwierząt, a jednocześnie zarejestrowali okrutną rzeczywistość laboratorium.

Dzisiaj, dzięki pracy aktywistów, rząd Kanady wystosował zakaz całorocznego testowania pestycydów na Beaglach! Do tej pory, według danych zgromadzonych przez PETA, w laboratoriach testowane nowe związki chemiczne zmuszając psy do wdychania pestycydów przez rok.

Według PETA całoroczne testy były całkowicie bezsensowne, bo wyniki były znane już po 90 dniach. W końcu naukowcy przyznali aktywistom racje. Dwunastomiesięczne testy prowadziły tylko do nadmiernego cierpienia zwierząt i nie przynosiły żadnych dodatkowych korzyści.

Nowe rozporządzenie w kwestii testowania pestycydów może uratować setki psów. Mimo to, aktywiści nadal walczą o całkowity zakaz eksperymentów laboratoryjnych z udziałem Beagli.

Wiele osób jest przekonanych, że jedynymi zwierzętami używanymi do testów medycznych są szczury i myszy. To nie prawda. Często wykorzystywane są również koty, psy i naczelne. Te okrutne praktyki coraz częściej ograniczane są ze względu na nacisk opinii publicznej. Jak wygląda reakcja Beagli, którym aktywiści zwrócili wolność po latach niewoli, możecie zobaczyć poniżej:

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/news/canada-end-requirement-for-year-long-pesticide-testing-on-beagles/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content