Bullhooks zakazany w Rhoda Island!

Sukces! Rhoda Island, jako pierwszy stan w USA, zakazuje wykorzystywania popularnych bullhooks – haków stosowanych w cyrkach do poskramiania słoni. Do tej pory, treserzy wykorzystywali ostro zakończone narzędzia do wymuszenia uległości na dzikich zwierzętach. Przerażone słonie szybko uczyły się wykonywać przedstawiane im sztuczki. Na zdjęciu poniżej udokumentowano przypadek, w których słoniątko zostało wcześniej uwiązane, a potem do jego tresury wykorzystano bullhook.

31_S_Outdoor-training-area_DB-768x517

W 2014 roku Izba Reprezentantów Rhoda Island uchwaliła rezolucję wzywającą cyrki do odrzucenia wszelkich brutalnych metod szkolenia słoni. Jednak dopiero niedawno, faktyczny zakaz wszedł w życie. Zwolennicy wprowadzenia zakazu wystosowali ponad 20 000 listów do rządzących prosząc o wsparcie projektu.

W kampanię zaangażowała się również PETA.

Zachęcamy również inne stany by poszły z duchem czasu i zainspirowały się przykładem Rhode Island, tak aby już żaden słoń nie musiał ponownie cierpieć.

W Polsce coraz częściej mówi się o wprowadzeniu ogólnokrajowego zakazu cyrków z udziałem zwierząt. Coraz więcej miast deklaruje swoją niechęć wobec podobnej rozrywki. W ostatnich dniach nasza Fundacja przygotowała specjalny raport na temat sytuacji zwierząt w polskich cyrkach.Więcej przeczytacie o tym tutaj.

Udało nam się również uratować niedźwiedzia Baloo – żywy dowód na to, że cyrk to NIE miejsce dla zwierząt.

Wspierajcie kampanię CYRK BEZ ZWIERZĄT!

Źródło: http://www.peta.org/blog/victory-rhode-island-bans-bullhooks/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content