International Animal Rights Conference 2019

W pierwszy weekend września 2019 r. braliśmy udział w konferencji „International Animal Rights Conference” organizowanej co roku w Luksemburgu, podczas której przedstawiciele organizacji z całego świata wymieniają się doświadczeniami oraz dają sobie motywację do dalszego aktywnego i przede wszystkim skutecznego działania na rzecz zwierząt. W tym roku podczas wystąpień wielu aktywistów poruszało tematy zwalczania kryzysu klimatycznego oraz walki o prawa człowieka, które są przecież tak bliskie ruchowi prozwierzęcemu.

2 5 7

Już kolejny raz wśród prelegentów, min. Melanie Joy (autorki książki “Why We Love Dogs, Eat Pigs, and Wear Cows”, Sailesh’a Rao (założyciela organizacji Climate Healers), Sarah Heiligtag (założycielki sanktuarium dla zwierząt Hof Narr), Jake’a Conroy’a (yutubera znanego jako The Cranky Vegan) czy Ellie Donohue-Miller (z organizacji Open Wing Alliance) znaleźli się nasi reprezentanci. Cezary Wyszyński, prezes fundacji Viva opowiadał o tym jak  walczymy w sądach o zwierzęta hodowlane, wykorzystywane w przemyśle modowym czy rozrywkowym a Paweł Artyfikiewicz, koordynator grupy interwencyjnej oraz kampanii Żywy Towar mówił o prowadzeniu kampani przeciwko organizacji targów zwierząt rzeźnych w Polsce.

1 3 6

Uczestnictwo w konferencji po raz kolejny było dla nas wspaniałym doświadczeniem pokazującym jak wiele osób na całym świecie myśli tak jak my i nie ustaje w walce o prawa zwierząt oraz dało nam porządnego kopa do dalszego, jeszcze skuteczniejszego działania!

Większość wystąpień z tegorocznej konferencji obejrzeć można już na:

www.youtube.com/user/VeganKanal

4 8 9

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content