Kolejna krowa uciekła z rzeźni – poznajcie Frank!

Wielokrotnie pisaliśmy już o zwierzętach, którym udało się własnymi siłami uciec z rzeźni i hodowli przemysłowych. W ostatnich miesiącach za granicą głośno było o krowie Freddy. W Polsce, najbardziej znaną uciekinierką jest krowa Borutka, która koniec końców znalazła bezpieczny dom w Przystani Ocalenie.

frankfeature-1200x675

Dzisiaj przedstawiamy Wam historię krowy o imieniu Frank Lee. Frank była właśnie w drodze do rzeźni kiedy zdecydowała się na desperacką ucieczkę. Udało jej się wyskoczyć z samochodu i szybko pobiec w kierunku najbliższej polany – w stronę kampusu York Collage.

W pościg za zbiegłym zwierzęciem rzuciła się miejscowa policja. Do Frank strzelano środkami usypiającymi. Na szczęście zwierzę trafiło do Centrum Opieki nad Zwierzętami. Do działania włączyli się aktywiści z Farm Sanctuary. Dzięki ich interwencji Frank znalazła nowy dom w sanktuarium dla zwierząt w Watkins Glen. Będzie miała do dyspozycji ponad 170 akrów zielonej ziemi, nie będzie musiała bać się o swoją przyszłość i w spokoju będzie mogła dożyć starości. Nikt jej już nigdy nie zje.

Zwierzęta nie chcą ginąć w rzeźniach. Nie muszą. Wszystko zależy od nas i naszych wyborów. Nie musimy jeść mięsa. Możemy zostać wege!

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/news/brave-cow-escapes-slaughterhouse-truck-in-nyc-then-gets-rescued-by-jon-and-tracey-stewart/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content