Studenci ratują świnię Sophie przed śmiercią w rzeźni!

Większość osób nie wyobraża sobie posyłania do rzeźni zwierząt, które wcześniej poznało i z którymi zdążyło się wcześniej zaprzyjaźnić. Ostatnio pisaliśmy o studentce, która w ramach jednego z uczelnianych projektów uratowała jagniątko Lily. Zamiast sprzedać je na aukcji i wysłać na rzeź, dziewczyna zabrała zwierzę i umieściła w jednym z azyli w Stanach Zjednoczonych.

screen-shot-2016-08-24-at-11-29-34-am

To nie jedyny taki przypadek! Podobna historia spotkała świnię Sophie. Również ona, trafiła pod opiekę studentów, którzy mieli ją najpierw doglądać i dbać i nią, aby potem sklasyfikować ją jako towar i sprzedać na rzeź podczas zakończenia projektu. Nikt nie potrafi jednak przejść obojętnie obok śmierci zwierzęcia, któremu wcześniej poświęciło się czas, któremu nadano imię i do którego z troską podchodziło się przez ostatnie kilka tygodni. Nie każdy godzi się na udział w tej swoistej „schizofrenii moralnej”.

Koniec końców, dzięki działaniom jednego ze studentów, Sophie została przekazana do azylu Farm Sanctuary. Teraz, Sophie jest bezpieczna i razem z innymi zwierzętami, może wieść spokojne i beztroskie życie aż do naturalnej śmierci. Może do woli zażywać kąpieli błotnych, bawić się i przytulać do innych zwierząt na wybiegu.

Historia Sophie to doskonały przykład na to, że zwierzęta gospodarskie to również mądre, zabawne i pełne uczuć zwierzęta, które tak jak psy i koty zasługują na naszą opiekę i troskę. Każdy z nas powinien spojrzeć na krowy, kury i świnie, tak jak patrzy na co dzień na swoich domowych pupili. Bez bagażu stereotypów, które każą postrzegać świnie jako „zwierzęta hodowlane”.

Wesprzyj nas w walce o lepsze jutro dla zwierząt i dołącz do kampanii Zostań Wege!

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/news/pig-raised-for-slaughter-gets-rescued-by-student/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content