Weganizm i podnoszenie ciężarów – Melody Schoenfeld

300385_10150861929660034_695900033_21020950_1666716790_nPoznajcie Melody Schoenfeld – wegankę i zawodniczkę sportów siłowych w jednym! Melody zrezygnowała w diecie z produktów odzwierzęcych ponad 14 lat temu!

Jest instruktorką Strong First level II – jednej z największych organizacji na świecie promujących trening siłowy ze sztangą i odważnikami kettlebell.

Melody, ważąc samej zaledwie 50 kg, potrafi wycisnąć nad głowę jednorącz 24 kg odważnik i podnieść w martwym ciągu dwukrotność swojej masy ciała. Nie ma również problemu z podciąganiem się z 20 kg obciążeniem. Potrafi gnieść stalowe pręty i podkowy. Bierze również czynny udział w zawodach trójboju siłowego.

Dlaczego wybrała weganizm? Jak sama mówi:

Nie spożywam żadnych produktów odzwierzęcych, nie jem ryb. Jestem weganką, niezależnie od okoliczności. Nie jem jaj, mleka, mięsa, nie korzystam z serwatki i kazeiny. Nie noszę wełny, jedwabiu ani naturalnej skóry. Od kiedy  w wieku 5 lat uświadomiłam sobie jak cierpieć muszą gotowane żywcem  homary, wiedziałam, że weganizm jest moją drogą i wyborem. Nie jestem w stanie znieść myśli o krzywdzeniu innych zwierząt. Tak, weganizm to dla mnie kwestia etyki i  moralności.

Melody zwraca w swojej diecie szczególną uwagę na żelazo, witaminę B12 i wapń. Jej ulubione źródła wapnia to: tofu, soja, nasiona sezamu, chia, fasola, migdały i brokuły.

Jest przeciwnikiem niskotłuszczowej diety i poleca włączyć do swojego menu większe ilości pestek, orzechów i awokado. Kładzie również duży nacisk na spożywanie kwasów omega-3 (np. z siemienia lnianego).

Melody jest żywym dowodem, że można odnosić sukcesy w sportach siłowych i jednocześnie zdrowo rozwijać się na diecie roślinnej!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content