Freddie – krowa, która uciekła z rzeźni!

Swego czasu głośno było w Polsce o krowie Borutce, która przerażona zdecydowała się na desperacki ruch w obronie przed śmiercią – siłą wyrwała się z niewoli i uciekła z rzeźni.

Dzisiaj Borutka jest bezpieczna i dożywa spokojnej starości w Przystani Ocalenie. Jednak to nie jedyny przykład kiedy zwierzęta biorą sprawy z swoje ręce i ryzykując zdrowie podejmują próbę ucieczki.

Screen-Shot-2016-01-21-at-3.59.42-PM

Niedawno podobną sytuację zaobserwowano w Nowym Jorku. Jeden z przechodniów zarejestrował na swoim telefonie obraz zdezorientowanej krowy, która biegła ulicami miasta. Zdaniem świadków była nie tylko zagubiona ale też przerażona nową sytuacją.

Szybko udało ja się schwytać. Wszystko wskazywało jednak na to, że zwierzęcia nie ominie przykry koniec. Znowu trafiła do rzeźni. Korzystając jednak z medialnego szumu, aktywistom z Animal Sanctuary udało się odebrać krowę i umieścić w swoim azylu.

Screen-Shot-2016-01-21-at-4.02.14-PM

Krowie nadano imię Freddie. Trafiając pod skrzydła Animal Sanctuary po raz pierwszy w życiu nie musiała się już dłużej bać.

Niestety, większość zwierząt nie ma tyle szczęścia. Umierają z daleka od ludzkich oczu – samotne, chore i nieszczęśliwe. Żadne z nich nie chce trafić do rzeźni. Przypadek Borutki i Freddie to najlepszy dowód na to, że krowy, świnie, kurczaki – tak jak wszystkie inne zwierzęta pragną wolności. Pomóż im i zostań wege na 30 dni!

Źródło: http://www.mfablog.org/runaway-cow-escapes-new-york-slaughterhousejust

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Długiego życia Freddie ☺ ♥♥♥

Shares
Skip to content