Nowe badania na temat inteligencji świń!

Nowe badania dowodzą, że dźwięki wydawane przez świnie nie odnoszą się wyłącznie do zewnętrznych wydarzeń, mogą informować również o ich… samopoczuciu.

shutterstock_185881847
Od dawna wiadomo, że przetrzymywane przez nas na co dzień na fermach przemysłowych świnie, to bardzo inteligentne, skore do zabawy i ciekawskie zwierzęta. Wie o tym każdy kto miał okazję spędzić z nimi trochę czasu w azylach i sanktuariach w Polsce i za granicą.

Naukowcy z University of Lincoln dowiedli, że w stadzie świń, osobniki potrafią sobie przekazywać konkretne informacje w zależności od rodzaju „pomruków”. Innymi słowy – świnie się ze sobą komunikują.

Kierujący badaniami dr Lisa Collins twierdzi:

Dźwięki przekazywane przez świnie zawierają szereg informacji na temat emocji, motywacji i fizjologicznego stanu zwierzęcia.

Badania neurolog Lori Marino z Emory University potwierdziły niezwykłą inteligencję świń:

Wykazaliśmy, że świnie mają wiele zdolności poznawczych charakterystycznych dla innych, wysoko rozwiniętych zwierząt: psów, szympansów, słoni, delfinów, a nawet ludzi. Istnieją naukowe dowody, że powinniśmy zmienić nasz stosunek do nich.

Świnie są bardzo społecznym gatunkiem. Uczą się od siebie nawzajem i potrafią przejawiać empatię wobec innych. Mają doskonałą pamięć i potrafią rozwiązywać zagadki.

Jednak większość z nich jest zmuszona żyć w makabrycznych warunkach – na fermach przemysłowych. Bez możliwości realizacji swoich potrzeb biologicznych, w ciasnych zagrodach lub klatkach, kastrowane bez znieczulenia. Możemy to zmienić. Możemy zrezygnować z mięsa w diecie. Dołącz do nas na Zostanwege.pl.

Źródło: http://cok.net/blog/2016/07/new-study-shows-pigs-plenty-say/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content