Skąd pochodzi ser? 8 szokujących zdjęć

1

1. Zdjęcie pokazuje opłakane warunki w jakich przetrzymywana jest większość krów mlecznych. Odchody i zanieczyszczenia z ferm przemysłowych w USA w dużej części trafiają do rzek i zbiorników wodnych potęgując skażenie środowiska.

ThinkstockPhotos-499431852

2. Krowa nie „daje” mleka. Tak jak każdy ssak, musi zostać wcześniej zapłodniona. Zdjęcie pokazuje proces sztucznej inseminacji. Jest to niezwykle inwazyjna i stresująca procedura, powtarzana w 12 miesięcznych cyklach.

12-Tail-Docking-10-2

3. Przycinanie ogona – praktyka w części ferm zakazana, w niektórych nadal stosowana. Bez znieczulenia.

4

4. Zainfekowane wymiona. Krowy na fermach przemysłowych produkują o wiele więcej mleka niż w naturalnych warunkach. Wiele z nich nie wytrzymuje fizycznej eksploatacji. Mechaniczne dojarki stanowią dodatkowe ryzyko uszkodzenia.

Screen-Shot-2016-06-29-at-12.23.42-PM

5. Na zdjęciu widzicie matkę, której pracownicy fermy odbierają nowo narodzone cielę – zaledwie kilka godzin po urodzeniu. Tylko po to aby, za kilka miesięcy mogło trafić na stół w formie cielęciny. Przymusowa rozłąka z dziećmi generuje potężny stres psychiczny u krów.

2

6. To nowo narodzone cielę płci męskiej zostanie zaraz odebrane matce. Nie produkuje mleka, jest więc bezużyteczne dla właścicieli ferm mleczarskich. Odsyłają je więc do hodowli, które zajmują się „produkcją” cielęciny.

CowDraggedProfileCropped

7. Krowa na zdjęciu jest fizycznie i psychicznie wyeksploatowana. Nie jest w stanie chodzić, zostaje siłą przeciągnięta do ciężarówki transportującej zwierzęta do rzeźni. Średnia długość życia krów na fermach mleczarskich to 4 lata. Naturalnie, krowy mogłyby dożywać nawet 25 lat!

5513119712_a2d22f6001_o

8. Okrutna praktyka odcinania rogów. Często prowadzi do zakażenia, odbywa się bez środków znieczulających.

Nie musisz się na to wszystko zgadzać. To Ty jako konsument decydujesz o tym, czy te praktyki są opłacalne. Możesz zrezygnować z mięsa i nabiału w diecie. Wybierz kuchnię roślinną. Dołącz do nas na Zostanwege.pl.

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/8-photos-that-show-you-where-cheese-comes

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content