Firma H&M będzie stopniowo wycofywać wszystkie kosmetyki zawierające sierść i włosy pochodzenia zwierzęcego.

We wrześniu 2015 roku firma H&M wypuściła na rynek ponad 700 kosmetyków z serii Beauty, które są nietestowane na zwierzętach.

shutterstock_328775612

Teraz, zapowiedziała, że będzie również wycofywać stopniowo do roku 2017 wszystkie kosmetyki zawierające odzwierzęcą sierść i włosy. Oficjalne stanowisko firm H&M w tej sprawie:

Będziemy stopniowo wycofywać wszystkie kosmetyki zawierające sierść czy też włosy pochodzenia zwierzęcego w serii Beauty, aż całkowicie zastąpimy je bezpiecznymi syntetykami do roku 2017. Istnieje aktualnie mnóstwo wysokiej jakości produktów nie pochodzenia zwierzęcego, więc nie ma takiej potrzeba, abyśmy wciąż używali zwierzęcej sierści i włosów.

Niestety często np. szczoteczki używane w tuszach do rzęs nadal zawierają włosy (często końskie)  lub sierść pochodzenia zwierzęcego, które są produktami ubocznymi w chowie przemysłowym. Na szczęście tusze do rzęs wegańskie nie są ani drogie, ani trudno dostępne – więcej tutaj.

Cieszymy się zatem, że H&M podjął kolejny krok w kierunku wprowadzania na rynek kosmetyków, które nie będą zawierać składników odzwierzęcych w ramach serii Beauty!

Gratulujemy dobrego wyboru!

Źródło: http://www.peta.org/living/beauty/hm-beauty-adds-cruelty-free-vegan-brushes/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content