Mleka roślinne wypierają mleko krowie!

Niedawny raport Allied Market Research dostarcza nam nowych informacji na temat rosnącego rynku mlek roślinnych. Jak wygląda sprzedaż zamienników tradycyjnego mleka krowiego?

shutterstock_272604530

Szacuje się, że globalna sprzedaż mlek roślinnych osiągnie w ciągu najbliższych 6 lat kwotę ponad 21 miliardów dolarów. Najszybciej wzrasta sprzedaż mleka migdałowego.

Zdaniem AMR, głównym powodem jest palący problem otyłości. Jednak wzrost zainteresowania mlekiem roślinnym jest częścią większego trendu. Od 1970 roku spożycie mleka krowiego w USA spadło aż o 40%!. Natomiast sprzedaż roślinnych alternatyw wzrosła o 30% od 2011 roku.

Rynek mlek roślinnych równie dynamicznie rozwija się w Australii.

To świetna wiadomość dla naszej planety i zwierząt uwięzionych na fermach przemysłowych. Krowy w hodowlach są często brutalnie traktowane i eksploatowane. Po kilku latach, skrajnie wycieńczone trafiają do rzeźni, chociaż w dobrych warunkach mogłyby żyć o kilkanaście lat dłużej zanim umarłyby śmiercią naturalną. Z drugiej strony fermy przemysłowe to tykająca bomba ekologiczna.

Na szczęście coraz więcej konsumentów jest świadomych i sięga po produkty roślinne. W trosce o własne zdrowie, dobro zwierząt i nasze planety.

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/milkbye-global-dairy-alternative-sales-to

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content