„Nie chciałam żeby umarła” – studentka ratuje jagnię przed śmiercią w rzeźni

Leslie – jedna ze studentek w Pioneer High School w Santa Maria w Kalifornii postanowiła wziąć udział w projekcie Przyszli Rolnicy Ameryki. Program miał za zadanie edukować przyszłą generację rolników, w tym osoby, które miały zajmować się „przetwórstwem” mięsa.

Screen-Shot-2016-07-29-at-12.33.42-AM-2

Podczas projektu Leslie poznała jagnię Lily. Zaprzyjaźnili się. Zwierzę zmieniło jej podejście do rzeczywistości i codziennych problemów. Ponad 1000 zwierząt zostało zlicytowanych w ramach progamu PRA i miało trafić do uboju.

Leslie nie mogła pogodzić się z oddaniem Lily:

Pierwotny plan zakładał, że Lisy zostanie sprzedana. Ale nie chciałam żeby została zabita. Kiedy dowiedziałam się, że istnieje sanktuarium, które mogłoby się nią zaopiekować, wyciągnęłam ją z tej licytacji w ostatniej chwili. Nie chciałam, żeby umarła. Nie mogłam przestać o tym myśleć.

Dzięki swojej decyzji Leslie uratowała Lily życie. Zwierzę jest już bezpieczne w azylu.

Zwierzęta wykorzystywane w hodowli, podobnie jak psy i koty są wrażliwe i potrafią tworzyć więzi ze swoimi ludzkimi opiekunami. Wysyłanie ich na śmierć przypomina zdradę. Nikt z nas nie musi jeść mięsa aby żyć i zdrowo się rozwijać. Pomóż oszczędzić życie niewinnych zwierząt i dołącz do kampanii Zostań Wege!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content