Gloria – kura uratowana z fermy przemysłowej! Znaleziona na śmietniku…

Poznajcie historię Glorii – kury, którą właściciele jednej z ferm w Wielkiej Brytanii uznali za zwykły odpad i wyrzucili na śmietnik.

Aktywiści Animal Equality byli zszokowani skalą okrucieństwa, która spotkała ich na fermie kur w Devon, która mieści ponad milion ptaków! Ogromny tłok uniemożliwiał zwierzętom zaspokajanie ich naturalnych potrzeb biologicznych. Martwe pisklęta znajdowano w pobliskich koszach na śmieci i kontenerach. W jednym z nich aktywiści, na stosie gnijących zwłok dostrzegli, przerażone, ale wciąż żywe pisklę, które trzęsło się z zimna.

Gloria in skip sized

Ptak został natychmiast przetransportowany w bezpieczne miejsce i udzielono mu fachowej pomocy. Specjaliści, którzy opiekowali się Glorią przyznają, że w ciągu ostatniego miesiąca zwierzę poczyniło ogromne postępy i zaczęło nabierać siły i pewności siebie. Gloria ocalała, uniknęła śmierci na fermie przemysłowej!

Hodowle są bezlitosne dla zwierząt, które nie przynoszą im zysku. Aktywiści AE regularnie sprawdzali warunki na fermie. Kondycja ptaków byłą coraz gorsza. Część nie miała siły sama się wyprostować, inne były ranne lub miały złamania. Kolejne zwierzęta trafiały na śmietnik.

DSC_0471

To przypadek i szczęśliwe zrządzenie losu, że aktywiści dostrzegli tamtej nocy Glorię i uratowali jej życie.

Nie musimy zgadzać się na działania ferm przemysłowych! Możemy zrezygnować z ich „usług”. Spróbuj i zostań wege na 30 dni!

Źródło: http://www.animalequality.net/node/903

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares