Oprah zachęca do Bezmięsnych Poniedziałków!

W sierpniu, wywiadu w Oprah Winfrey Show udzielił prezes Humane Society of United States – Wayne Pacelle. Rozmowa toczyła się między innymi na temat wpływu działań człowieka na życie innych zwierząt. Wszystko w kontekście nowej książki Wayna – „The Humane Economy: How Innovators and Enlightened Consumers Are Transforming the Lives of Animals”.

shutterstock_175331414

Prezes HSUS omawiał kwestię „schizofrenii moralnej” współczesnych konsumentów, którzy gotowi są chronić i opiekować się swoimi domowymi pupilami, w tym samym czasie kupując i zajadając mięso innych zwierząt. Jak to jest możliwe, że deklarując miłość do zwierząt potrafimy je jednocześnie jeść i wykorzystywać w przemyśle rozrywkowym czy sprzedawać ich ciała na rzecz produkcji nowych futer i skór?

Pacelle zwrócił uwagę na rosnącą świadomość społeczną problemu. Jego zdaniem czeka nas wkrótce rewolucja w postrzeganiu praw zwierząt. Największe zmiany mają nastąpić w ciągu najbliższych 10 lat.

Wayne zaproponował Oprah udział w kampanii Bezmięsne Poniedziałki. To świetna okazja aby aktywnie wesprzeć nadchodzącą zmianę i włączyć się do walki o lepsze jutro dla zwierząt. Oprah przyjęła propozycję i co więcej, zaapelowała w mediach społecznościowych aby jej fani również dołączyli do kampanii, rezygnując z mięsa przynajmniej raz w tygodniu. Jej profil na Twietterze śledzi ponad 33 miliony osób! Tak zaczynają się wielkie zmiany! Od małych kroków. Dołącz do Oprah i wejdź na Zostań Wege na 30 dni!

Źródło: http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=8289&catId=1

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content