Dlaczego warto przestać jeść kurczaki? Powód numer jeden!

Ponieważ kurczaki są o wiele mniejsze niż świnie czy krowy, hodowcy muszą zabić ich o wiele więcej aby otrzymać podobną ilość mięsa. 95% zwierząt lądowych, zabijanych w USA to kurczaki – jedne z najbardziej eksploatowanych zwierząt na ziemi.

Co więcej, prawo w Stanach regulujące warunki na fermach przemysłowych i w rzeźniach, nie obejmuje ptaków! Kurczaki nie mają żadnych praw, nawet w teorii. Nikt nie przejmuje się ich losem, a ich życie na fermie nie jest regulowane jakimikolwiek przepisami wpływającymi na ich dobrostan.

Aktywiści wielokrotnie dokumentowali faktyczne warunki życia zwierząt na fermach. Bicie, wyrywanie piór, okrzyki, zabijanie w pełni świadomych zwierząt. Zobaczcie sami:

Kurczaki to bardzo inteligentne zwierzęta. Potrafią przekazywać między sobą informacje, rozpoznają ponad 100 twarzy, nie tylko innych zwierząt ale i ludzi. Wiedzą, że ukryte przed nimi obiekty, nadal istnieją i można je znaleźć. To umiejętność, którą przyswajają sobie dopiero dwu letnie dzieci.

11357221_1019414224742923_3364152042693142227_o

Bez odpowiednich przepisów i zwiększenia wrażliwości społecznej, kurczaki narażone są na olbrzymi ból i cierpienie. Na szczęście, nie musimy się na to zgadzać. Możemy wybrać inaczej, możemy nie wspierać tego przemysłu. Możemy przejść na wegetarianizm. Dołącz do naszej kampanii i spróbuj zostać wege na 30 dni!

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/heres-the-1-reason-to-stop-eating-chicken

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content