Dzień Bez Futra 2016!

Jak co roku Viva zorganizowała szereg akcji z okazji Dnia Bez Futra. W tym roku uliczne happeningi, pokazy filmów i stoiska informacyjne zostały zorganizowane przez nasze lokalne grupy aż 18 miastach w Polsce!

W Warszawie przechodnie mogli na własnej skórze poczuć, jaką przestrzeń życiową mają uwięzione na fermie lisy – organizatorzy akcji zbudowali proporcjonalną klatkę dla człowieka w której można było się zamknąć a obok stanęła prawdziwa klatka z fermy lisów. Wieczorem na siedzibie Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych aktywiści Vivy wyświetlili mapę wszystkich ferm w Polsce oraz fragmenty materiałów z naszych śledztw. Odbył się też pokaz filmu Jutro Będzie Futro z bezpłatnym poczęstunkiem od Physalis.

foto1

Z kolei Łódź postawiła w tym roku na tajemniczą i interaktywną formułę – łodzianie wchodzili to dużego zaciemnionego namiotu, gdzie na 5 stacjach stopniowo poznawali okrutną prawdę polskiego przemysłu futrzarskiego.

foto2

W Lesznie i Słupsku odbył się  symboliczny przemarsz antyfutrzarski ulicami miasta.

foto-3

W Poznaniu oprócz akcji ulicznej odbył się także pokaz filmu “Jutro będzie futro” oraz prelekcja jednego z aktywistów zaangażowanych w powstanie wyczerpującego raportu o przemyśle futrzarskim.

foto4

Jak co roku przechodniów szokowała grupa lokalna z Katowic która na ulicy ułożyła stertę ludzkich ciał symbolizujących ciała zwierząt zabijanych na fermach futerkowych.

foto5

Na stoisku przygotowanym przez krakowską Vivę można było  zobaczyć, jak wygląda klatka, w której hodowlane lisy spędzają całe swoje życie, nauczyć się odróżniać futro naturalne od sztucznego, a także zobaczyć inscenizację kilku z legalnych, ale wyjątkowo brutalnych, sposobów uśmiercania zwierząt.

foto6

W Gdańsku stojącym z planszami aktywistom towarzyszyła grupa bębniarzy z trójmiejskiej samby Ror.

foto7

W Rzeszowie obok klatki w której symbolicznie zamknęły się wolontariuszki trzymano m.in plansze mówiące o ilości zwierząt potrzebnych na wykonanie jednego futra.

foto8

W Białymstoku w zamian za obejrzenie na tablecie materiałów z naszych śledztw przechodnie otrzymywali upominki – chętnych nie brakowało!

foto9

Ostrołęka i Stargard postawiły na akcje uświadamiające przed centrami handlowymi, aby bezpośrednio wpłynąć na konsumenckie wybory klientów.

Happeningi we Wrocławiu i Lublinie przybliżyły przechodniom warunki w jakich przebywają zwierzęta na fermach – aktywiści w maskach trzymali plansze ze zdjęciami z polskich ferm.

foto10

Akcjom ulicznym towarzyszyło zbieranie podpisów pod petycją za zakazem hodowli wszystkich zwierząt na futra w Polsce.

Naszym wolontariuszom gratulujemy zaangażowania i zapału do działania na rzecz zwierząt! Działamy dalej – dołącz do nas! Napisz na magda.j@viva.org.pl i zostań naszym aktywistą!

#fundacjaviva #działajznami #dzieńbezfutra

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content