W obronie karpi!

Jak co roku w okresie świątecznym Fundacja Viva występuje w obronie ryb. Akcje uliczne uświadamiające przechodniów odbyły się w kilkunastu miastach w Polsce.

basta1

Aktywiści Vivy ubrali symboliczną choinkę pod centralą marketu sprzedającego żywe ryby, przechadzali się w strojach ryby rozdając ulotki, zachęcali przechodniów do oglądania filmików i rozwiązywania quizów, czy stali z tablicami i ulotkami w okolicach świątecznych jarmarków.

kato

Każdej akcji towarzyszyło zbieranie podpisów pod petycją za zakazem sprzedaży żywych ryb, która dostępna jest na naszej stronie www.krwaweswieta.pl/petycja.php

Fundacja Viva w ramach prowadzonej kampanii “Krwawe Święta” dokumentuje także warunki sprzedaży i uboju karpi. Badania jednoznacznie wykazały, że ryby cierpią, czują ból, strach. To są żywe istoty, a nie przedmioty, a niestety tak są traktowane w Polsce, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Sąd Najwyższy w wyroku z 13.12.2016 (syg. akt. II KK 281/16) podkreślił, że karpie jako kręgowce są w pełni chronione ustawą o ochronie zwierząt, a ich zdolność do odczuwania bólu jest bezapelacyjna. Sąd Najwyższy stoi na stanowisku, że czas skończyć z tradycją noszenia żywych karpi w foliowych workach bez wody, ponieważ ryby to zwierzęta wodne i każde inne warunki nie mogą być nazywane zachowaniem dobrostanu.

Jesteś świadkiem znęcania się nad rybami? Daj znam znać na maila ryby@viva.org.pl

Dołącz do roślinnych świąt z Vivą! Zrezygnuj z ryby na wigilijnym stole!

Zapisz się do naszego programu Zostań Wege i przesz miesiąc otrzymuj na maila DARMOWE przepisy i porady: http://zostanwege.pl/zostan-wege-na-30-dni/

Działaj z nami w ramach grup lokalnych! Napisz na magda.j@viva.org.pl

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content