Od urodzenia bez mięsa! Kulturystyka na roślinach

Czy można budować masę mięśniową na diecie bezmięsnej? Czy da się startować w zawodach kulturystycznych będąc weganinem? Jasne, że tak!

Poznajcie Torrego Washingtona, jednego z założycieli projektu Plantbuilt, weganina i kulturystę. Torry jest na diecie roślinnej od niemal 20 lat. Jak sam mówi:

Na dietę wegańską przeszedłem w 1998 roku. Kiedy po raz pierwszy zdecydowałem, że nie będę jadł żadnych produktów odzwierzęcych, nie używałem nawet terminu „weganin”. Weganizm jest teraz ogromnym ruchem, ale ja wtedy nie znałem tego określenia. To mój styl życia od tak dawna, że nie znam innego i nie chcę poznawać.

Nigdy nie budował swojej muskulatury w oparciu o białku zwierzęce. Torry jest od urodzenia wegetarianinem! Nie przeszkadzało mu to w rozwijaniu swojej sylwetki.

vegan-bodybuilding-torre-washington-coach

Będąc już na diecie wegańskiej rozpoczął również starty w zawodach:

W 2009 wziąłem udział w moich pierwszych zawodach i zająłem trzecie miejsce. Byłem tak podekscytowany, że zapisałem się na kolejne. Wygrałem je i nie przestałem zwyciężać. Teraz, kiedy wygrałem już cztery turnieje i po niesamowitym zwycięstwie na Musclemanii, zdecydowałem, że zajmę się kulturystyką na poważnie.

Argument o konieczności spożywania białka zwierzęcego nie działa! Dieta roślinna jest zdrowa i odpowiednia na każdym etapie życia, również dla osób aktywnych fizycznie i sportowców. I nie ma znaczenia czy urodziłeś się w rodzinie wegetariańskiej czy jesz mięso od dziecka – zawsze jest czas na zmianę swoich nawyków.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content