Szkolne stołówki w USA przerzucają się na weganizm!

Jak skutecznie walczyć ze zmianami klimatu? Na przykład poprzez zmianę nawyków żywieniowych!

ThinkstockPhotos-538487058

Zespół szkół w Oakland we współpracy z organizacjami ekologicznymi wprowadził do szkolnej stołówki roślinne zamienniki produktów odzwierzęcych.

Pojawiło się tofu i wegańskie tortille. Wzrosła liczba dań przygotowanych wyłącznie na bazie produktów roślinnych.

Zdaniem Jennifera LeBarre – człowieka odpowiedzialnego za żywienie w szkołach:

Jest to dla nas moment przełomowy. Byliśmy bardzo podekscytowani kiedy zobaczyliśmy dane w jaki sposób możemy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla korzystając ze zdrowego i pysznego jedzenia. Dzieciom bardzo się to podoba. Jednocześnie zaoszczędziliśmy pieniądze.

Coraz więcej szkół w Stanach ogranicza produkty odzwierzęce w stołówkach. Takie ośrodki są już w Los Angeles i Filadelfii. W 2015 roku The Muse School – ośrodek założony przez James Camerona i jego żonę przestawił się na 100% wegańskie jedzenie. Szef Muse School zauważa:

Sposób w jaki jemy to najprostsza i najbardziej skuteczna droga do zmniejszenia negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Aby wypełnić misję zrównoważonego rozwoju musimy znaleźć sposób na zrównoważone odżywienie.

Oferując dzieciom dietę roślinną nie tylko dbamy o ich zdrowie ale też uczymy szacunku dla zwierząt i naszej planety. Pokazujemy, że każdy krok w dobrą stronę jest ważny.

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/oakland-schools-ditching-animal-products

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content