Jak próbuje cię oszukać przemysł mięsny? 6 faktów

Producenci mięsa i nabiału próbują cię przekonać, że zwierzęta w ich zakładach traktowane są dobrze, a jednym z głównych celów hodowcy jest zapewnienie im dobrostanu. W co jeszcze chcą żebyś uwierzył?

1. Zwierzęta są hodowane na otwartej przestrzeni

ThinkstockPhotos-592647948

Zdecydowana większość zwierząt hodowlanych spędza swoje życie w metalowych boksach. Część z nich nigdy nie będzie miała okazji ujrzeć naturalnego światła.

2. Zwierzęta są traktowane humanitarnie

FosterFarms2KillRoom05

Każde ze zwierząt na fermie hodowlanej ginie tylko ze względu na nasze kulinarne kaprysy. Teraz, kiedy wiemy, że dieta roślinna może być zdrowa na każdym etapie życie, jedzenie mięsa przestaje być koniecznością. Czy w takim kontekście możemy mówić o humanitarnym zabijaniu? Jak wiele filmów powinni jeszcze nakręcić aktywiści abyśmy zrozumieli, że dla hodowców zwierzęta to jedynie produkt?

3. Fermy są przyjazne dla środowiska naturalnego

Screen-Shot-2017-02-03-at-3.40.21-PM

W rzeczywistości przemysł mięsny to jeden z największych trucicieli naszej planety.

4. Mięso jest nam niezbędne ze względu na białko

ThinkstockPhotos-495729580

Dzisiaj wiemy, że wszystkie rośliny zawierają niezbędne nam do zdrowia aminokwasy i przygotowanie sobie posiłku z pełnowartościowym białkiem roślinnym nie stanowi żadnego problemu.

5. Mleko to najlepsze źródło wapnia

CactusAcresHolsteinsGeneralFacility03KFedit-2

Mamy mnóstwo roślinnych alternatyw, które nie tylko dostarczają wapń ale też mnóstwo witamin i soli mineralnych, a przy tym pozbawione są tłuszczu zwierzęcego.

6. Jedzenie kurczaków jest zdrowe

ThinkstockPhotos-452790087

W badaniach z 2012 roku dowiedziono, że obecnie kurczaki na fermach rosną zbyt szybko i ich mięsa zawiera ponad 200% więcej tłuszczu niż wcześniej.

Nie musisz zgadzać się na propagandę przemysłu mięsnego. Zostań wege!

Źródło: http://mfablog.org/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content