Najsilniejszy weganin świata wraca do formy!

Patrik Baboumian to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na diecie roślinnej. Strongman z ponad 12 letnim stażem na diecie bezmięsnej, w tym prawie 6 lat to dieta w 100% roślinna!

patrik

Od momentu przejścia na wegetarianizm (a później weganizm) Patrick pobił niemal wszystkie swoje poprzednie rekordy.

Kilka lat temu Patrik pobił rekord świata przenosząc w Yoke Walk 550 kg ciężar na odległość 10 metrów. Patrik bez trudu podnosi nad głowę 190 kg belkę, w 2011 roku zdobył pierwsze miejsce w krajowych zawodach Strongmanów i został oficjalnie najsilniejszym człowiekiem w Niemczech.

Kiedy zacząłem swoją przygodę z dietą wegetariańską w 2005 roku nie do końca wiedziałem, jakie to będzie miało przełożenie na moje treningi i siłę. Zrezygnowałem z mięsa ze względu na moją empatię wobec zwierząt i ludzi. Źle czułem się ze świadomością, że jedząc mięso przyczyniam się do zabijania innych zwierząt. Spodziewając się spadku formy byłem zaskoczony efektami, zarówno jeśli chodzi o masę jak i siłę mięśni. Po zdobyciu w 2011 roku tytułu najsilniejszego człowieka w Niemczech zdecydowałem się iść krok dalej i przejść na weganizm.

Podczas startu w ostatnich zawodach Patrik doznał przykrej kontuzji, która na dłużej wyłączyła go z treningów. W tej chwili jednak, Patrik wraca powoli do większych ciężarów i szykuje formę na kolejne wyzwania! Poniżej możecie zobaczyć jego udane podejście po ponad 370 kg martwy ciąg.

Powrót do formy roślinnego strongmana możecie na bieżąco śledzić w ramach jego projektu na YouTubie „100 Days To Awaken The BEAST Challenge”. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content