Najsmutniejszy niedźwiedź świata przetrzymywany w chińskim zoo – podpisz petycję!

Przemysł wykorzystujący zwierzęta w rozrywce to jeden z najbardziej brutalnych procederów na świecie. Wielokrotnie pisaliśmy o słoniach, małpach i niedźwiedziach uwięzionych w cyrkach i zoo, które od dziesiątków lat zmagają się z bólem, samotnością i depresją.

polar-bear1-1200x695

Cześć z nich, dzięki ludziom dobrej woli udało się uwolnić. Miejmy nadzieję, że tak będzie i w przypadku zwierząt przetrzymywanych w jednym z chińskich ogrodów zoologicznych „The Grandview Aquarium”. Zaledwie po kilku miesiącach działania, miejsce to zostało okrzyknięte „najsmutniejszym ogrodem zoologicznym na świecie”. Zwierzęta nie mają zagwarantowanej podstawowej opieki, brakuje im stymulacji i zabaw, nie mają dostępu do naturalnego światła.

Akwarium przetrzymuje 500 zwierząt, w tym dwa niedźwiedzie polarne, morsy i wilki polarne. Boksy, w których są przetrzymywane są zbyt małe aby pozwolić im na realizację ich naturalnych zachowań.

Zwierzęta wykazują wszelkie objawy apatii i stereotypii. Odnotowano zaburzenia psychiczne i neurotyczne, kompulsywne zachowania – typowe w przypadku stereotypii.

W zoo żyje przebywa między innymi niedźwiedź polarny o imieniu Pizza. Całe dnie spędza samotnie, przytulony do betonowej ściany. Nie ma dostępu do naturalnego światła, jego wybieg to tylko kolorowa podłoga z niewielkim brodzikiem. Jego boks znajduje się w centrum handlowym. Zwierzę skazane jest na wzrok milionów ludzi, dla których jego cierpienie to rozrywka w przerwach pomiędzy zakupami.

Żadne zwierzę nie zasługuje na tak okrutne życie w niewoli.

Aktywiści z Yorkshire Wildlife Park w Doncaster starają się o uwolnienie niedźwiedzia i zapewnienia mu odpowiedniej opieki do końca życia. Potrzebne są jednak pieniądze na pokrycie kosztów transportu do Anglii i zgoda zarządców akwarium.

Pomóż nam zamknąć „The Grandview Aquarium” i podpisz petycję!

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/polar-bear-stuck-in-aquarium-needs-help/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content