NIE wspieraj cyrków ze zwierzętami – tragiczna śmierć 3 letniego słonia

Dlaczego nie warto wspierać rozrywki z udziałem dzikich zwierząt? Do tragicznej śmierci doszło niedawno w cyrku Ringling Bros.

Jeden ze słoni, zaledwie 3 letni Nate doznał śmiertelnego krwotoku. Rok wcześniej, w podobny sposób zginął dwu letni słoń Mike. Trzy letni Kenny został znaleziony martwy za kulisami, po trzecim z kolei przedstawieniu, do którego został zmuszony.

Raport PETA wykazał, że słonie przetrzymywane są w okropnych warunkach. Całe dnie spędzają przypięte do łańcucha stojąc na zimnej, betonowej podłodze. Podczas tresury wykorzystywane są elektrowstrząsy i bullshooks – ostro zakończone haki używane do poskramiania słoni. Na skutek protestów, część stanów w USA zakazała stosowania bullshooks. Mimo to, nadal wiele cyrków i parków rozrywki korzysta z podobnych metod. Zadawanie bólu to najprostsza droga do poskromienia natury dzikiego zwierzęcia.

Czy właścicieli cyrku spotka kara? To w dużej mierze zależy od nas. Idąc do cyrku ze zwierzętami, płacąc za wstęp do parku rozrywki gdzie przetrzymywane są zwierzęta, opłacamy system, który wykorzystuje dzikie zwierzęta dla naszych potrzeb. Zwierzęta nierzadko są wyłapywane ze swoich naturalnych siedlisk i brutalnie rozdzielane z matką. Resztę życia spędzają na zapleczu cyrkowego namiotu, bez możliwości realizowania swoich potrzeb biologicznych.

Wspieraj akcję CYRK BEZ ZWIERZĄT!

Źródło: https://www.peta.org/blog/another-baby-elephant-death-ringling-retirement-center/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content