International Animal Rights Conference 2018

W dniach 6-9 września uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji International Animal Rights Conference w Luksemburgu. Wśród znakomitego grona panelistów (m.in Melanie Joy – założycielki organizacji Beyond Carnism i współzałożycielki CEVA – Center for Effective Vegan Advocacy , Johna Oberga z The Humane League, czy Victora Sjodina z Vegan Out20180907_105439reach) znaleźli się nasi reprezentanci – Cezary Wyszyński, prezes fundacji Viva,  który mówił o naszym programie Zostań Wege na 30 dni (https://www.youtube.com/watch?v=nVushXI9ROk); Martyna Kozłowska, koordynatorka kampanii Jutro Będzie Futro, która opowiedziała  o naszych sukcesach w walce o zakaz hodowli zwierząt na futra oraz Paweł Frańczuk, aktywista kampanii Cyrk bez Zwierząt, który mówił o sposobach na prowadzenie kampanii przy ograniczonej liczbie środków finansowych (https://www.youtube.com/watch?v=Db7pf-thzV4).

Z konferencji wróciliśmy pełni nowych pomysłów na działanie

i zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy na rzecz zwierząt.

IMG_20180906_174344_070received_670695013316584

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej prezentujemy nasz subiektywny przegląd najciekawszych prezentacji wraz z linkiem do transmisji.

The vegan revolution is a social revolution – Victor Sjodin z Vegan Outreach – prezentacja o podstawowych zasadach rozmów z ludźmi face to face o weganiźmie.

 

Mainstreaming our message – Rachel Krantz z Mercy For Animals – prezentacja o tym, jak efektywnie współpracować z mediami.

 

The power of social media to advocate for animals – John Oberg z The Humane Leagueprezentacja o sile internetowego aktywizmu (który nie musi wykluczać się z ulicznym aktywizmem), w tym o roli naszych prywatnych profili w social media w promocji weganizmu.

 

Ways to live as a longtime animal rights activist – Martin Smedjebackprezentacja + dyskusja o tym, jak się nie wypalić i jak najdłużej działać skutecznie dla zwierząt.

 

Your phone is your best tool to help animals! – Jane Velez-Mitchell z JaneUnChained  – prezentacja o podstawowym i niezbędnym narzędziu współczesnego aktywisty – telefonie oraz o sile live video.

 

Like, sign & share – Is online activism killing the movement? – Viktor Gebhart z ANIMALS UNITEDprezentacja o plusach i minusach “slacktywizmu”, czyli internetowego aktywizmu.

 

Vegan communication: The problem and the promise – Melanie Joy z Beyond Carnism i CEVAprezentacja o komunikacji między weganami i nie tylko.

 

Why should feminists fight for animal rights? – Karolina Skowron z Fundacji Alberta Schweitzeraprezentacja o włączaniu w ruch prozwierzęcy polskich środowisk feministycznych

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content