fbpx

Izrael się weganizuje!

Jaki kraj wskazalibyście gdyby ktoś was zapytał, w którym kraju występuje procentowo najwięcej wegan wśród obywateli? Szukalibyście w Europie, a może Azji? Niespodzianką jest, że według ostatniego badania ponad milion obywateli 8 milionowego Izreala jest już wegetarianami. To ponad 12% obywateli! Kolejne 13% już rozważa dietę bezmięsną, w tym dietę wegańską.Ponad 40% badanych przyznało, że zna osobę (znajomy, krewny), która w ciągu ostatniego roku przeszła na wegetarianizm lub weganizm.

dominos-new-vegan-pizza-israel

Pierwsza oferowana w Izrealu w 100% wegańska pizza

Co więcej, rosnąca liczba wegetarian uderzyła również w przemysł wykorzystujący zwierzęta. W zeszłym miesiącu jeden z najbardziej opiniotwórczych magazynów finansowych odnotował spadek sprzedaży produktów mlecznych o około 7%. Zauważono również wyraźny wzrost popytu na zdrową żywność, w tym produkty roślinne.

W jednej z największych Izraelskich restauracji, Cafe Greg odnotowano blisko 40% wzrost popytu na dania wegetariańskie. Tym samym w restauracji poszerzono ofertę dań bezmięsnych, w tym też i tych w 100% wegańskich. Znana sieć pizzeri Domino zwiększyła obroty dodając do swojego menu wegańską pizzę.

Skąd ta fala zainteresowania dietę bezmięsną w Izraelu?

Część komentatorów zwraca uwagę między innymi na działania środowisk pro zwierzęcych oraz popularność jednego z najbardziej znanych aktywistów Garyego Yourofsky’ego i jego słynnego wykładu dostępnego on line.
.


.

Kolejnym czynnikiem było opublikowane śledztwo dotyczące przerażających warunków hodowli zwierząt. Materiał transmitowany był w największych ogólnokrajowych stacjach telewizyjnych.

Część osób zdała sobie sprawę, że nie chce dłużej finansować podobnych praktyk i zmieniła swoje dotychczasowe nawyki konsumenckie. Dzięki temu liczba wegetarian i wegan rośnie, a ich wpływ na rzeczywistość wokół staje się coraz wyraźniejszy.

Źródło: http://www.theveganwoman.com/israel-going-first-vegan-nation/

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares