Wgryź się w wege!

Już 20 maja miłośnicy wegańskich alternatyw popularnych smaków spotkają się w IKEA, aby rozpocząć XIII edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wege, jedząc pyszne roślinne hot dogi.

Najstarsza, a zarazem największa impreza promująca dietę roślinną odbędzie się 19-26 maja i obejmie wiele wydarzeń w całej Polsce.  Wszystkie spotkania łączy pokazywanie dobrych stron diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Kierujemy je do wszystkich osób zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów: dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

large_IKEA_veggie_hot_dog_Bistro

IKEA, wychodząc naprzeciw trendom związanym z rosnącą popularnością diety roślinnej i troską o naszą planetę, została partnerem tegorocznej edycji imprezy. – Polacy bardzo chętnie sięgają po roślinne wersje naszych produktów, o czym świadczy popularność warzywnych klopsów i wprowadzonego do oferty w zeszłym roku wege hot doga – mówi Paulina Nesteruk, menedżerka ds. komunikacji zewnętrznej w IKEA Retail w Polsce.  – Ten drugi bardzo szybko zyskał popularność i obecnie co dziesiąty sprzedawany hot dog w IKEA jest wege. Nieustannie pracujemy także nad kolejnymi roślinnymi propozycjami, takimi jak klopsiki z alternatywnych białek  – dodaje.

Włączanie roślinnych opcji do oferty IKEA to kolejny etap realizacji celów IKEA Food, wśród których pojawiło się wykorzystanie większej ilości surowców pochodzenia roślinnego oraz tworzenie zdrowszych produktów.

large_IKEA_veggie_hot_dog_from_the_top

Z okazji Tygodnia Wege i w trakcie jego trwania IKEA w trzech sklepach w Warszawie: w IKEA w Blue City, IKEA Janki i IKEA Targówek wprowadza promocję -10% na dwa mrożone wege produkty: KROVMOJ, czyli parówki z wege hot doga, a także na wege klopsy ALLEMANSRÄTTEN.

Wydarzenie VEGE DOGI odbędzie się 20 maja o 18.00 w Bistro i Cafe w IKEA w Blue City.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content