Masz wybór!

W jak wybór to opowieść o sześciorgu ludziach w różnym wieku, o różnych talentach i różnych zawodów, których łączy troska o zwierzęta i pragnienie zmieniania świata na lepsze!

Szukasz pomysłu na majówkowy seans? Chcesz, aby twoje dziecko obejrzało edukacyjny film podczas #zostańwdomu? Nasza propozycja jest właśnie dla Ciebie!

Zobacz i posłuchaj:
🔴 na Youtube:
🔵 lub na FB:
🕔 [Czas: 25 min]
3

Dorota Sumińska, Paweł Ochman (Weganon), Monika Bukowska, Marta Gusztab, Jarosław Jaruszewski (Bisz (B.O.K) i Magdalena Matulka,  to bohaterowie filmu W jak wybór, pierwszego w Polsce filmu edukacyjnego dla młodzieży poświęconego prawom zwierząt, wegetarianizmowi i weganizmowi. Monika Bukowska i Magda Matulka pracują w schronisku w Korabiewicach. Pierwsza z kobiet założyła tam Lisi Azyl – miejsce, w którym mieszkają zwierzęta odebrane z ferm futrzarskich. Magda zajmuje się m.in. świniami, udowadniając, że potrafią być tak wdzięczne jak psy. Dla uprawiającej muay thai Marty Gusztab weganizm nie jest przeszkodą, aby osiągać sportowe sukcesy. Bycie na diecie roślinnej nie jest również wyzwaniem dla Bisza, rapera, który przestał jeść mięso z powodów etycznych i porusza ten temat w swoich utworach. Kolejnym przykładem mężczyzny-weganina jest Paweł Ochman, autor popularnego bloga kulinarnego Weganon – jego sylwetka przeczy stereotypowi wychudzonego jarosza żywiącego się tylko surówkami. Ostatnia bohaterka filmu, Dorota Sumińska, to znana weterynarz, popularyzatorka wiedzy o zwierzętach, o których mówi, że są jej przyjaciółmi. Film trwa 25 minut – wystarczająco, by pokazać go w czasie lekcji, a potem jeszcze mieć czas na krótką dyskusję. Pomysłodawcy i twórcy, Łukasz Musiał i Adam Ptaszyński, nie straszą odbiorców ani do niczego ich nie zmuszają. Pokazują tylko, że istnieje wybór, którego dokonały naprawdę różne osoby. Młody widz zadecyduje sam, czy chce do nich dołączyć.

W jak Wybór na FB: www.facebook.com/wjakwybor

2

 

 

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content