Grupy aktywistyczne w 2020 roku

2020 rok był dużym wyzwaniem dla naszych aktywistek i aktywistów. Szalejąca pandemia, zakazy i ograniczenia w organizowaniu akcji ulicznych i eventów bezpośrednio przełożyły się na ilość i charakter organizowanych przez grupy wydarzeń.

Wesprzyj działanie grup. KLIK

Oprócz bezpośredniej pomocy zwierzętom prowadzimy kampanie informacyjnie oraz promujemy prawa zwierząt. Dlatego robimy wszystko,  aby nasze akcje obejmowały całą Polskę, a nie tylko Warszawę, w której mamy siedzibę. W związku z tym posiadamy w kilkunastu miastach grupy lokalne zrzeszające wolontariuszy aktywnie realizujących założenia naszej organizacji.

Grupy aktywistyczne w swoich lokalnych środowiskach promują prawa zwierząt i dietę wegańską, organizują akcje uliczne, pokazy filmów wykłady, imprezy kulinarne.

W 2020 w Polsce działało 15 grup lokalnych w miastach: Bełchatów, Białystok , Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Piotrków Trybunalski, Poznań, Rzeszów, Słupsk, Warszawa, Wrocław. W ramach grup lokalnych współpracowało z nami 205 wolontariuszy z umową wolontariacką.

Podsumowując, grupy lokalne zorganizowały 148 wydarzeń akcje uliczne Dbaj o siebie i planetę – jedz roślinnie oraz akcje z wiadrami pokazujące, ile wody potrzeba do produkcji mięsnego burgera, akcje pod sklepami Reserved przeciwko wykorzystywaniu przez sieć kaszmiru, akcje uliczne z obronie ptaków we współpracy z fundacją Niech Żyją, akcje na Dzień bez Futra polegające na zawieszeniu banerów w kluczowych punktach miast, protesty pod cyrkami, akcje Wege dla klimatu kampanii Zostań Wege i Stopklatka.

W ramach działalności grup udało się uruchomić 2 kampanie outdoorowe na citylightach. Pierwszą przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach oraz promującą dietą roślinną w trosce o własne zdrowie i naszą planetę. Niewątpliwie warto wspomnieć o Łodzi, gdzie pojawił się pierwszy w Polsce mural kampanii Cyrk bez Zwierząt.

Z powodu pandemii w 2020 odbył się tylko letni zjazd wolontariuszy Vivy w Schronisku w Korabiewicach. Podczas gdy jesienny zjazd na którym aktywiści doskonalili umiejętności organizacyjne i wzbogacali wiedzę merytoryczną w zakresie działań fundacji przeniósł się do sieci.

Mimo, że wiele eventów zostało odwołanych, udało nam się pojawić ze stoiskiem na 26 wydarzeniach.

Dziękujemy, że działacie z nami i wspólnie możemy zmieniać świat!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content