Zielony Nowy Rok

Wraz z początkiem stycznia zaczynamy wcielać w życie nasze postanowienia noworoczne. Jest to idealny czas, aby spróbować jeszcze bardziej pomóc zwierzętom i planecie.

Patrycja Kwaśniewicz

Podsuwamy wam listę ,,zielonych” pomysłów na co zwrócić uwagę w nadchodzącym roku i co wnieść do swojego codziennego planu dnia.

  • Kupowanie lokalnych i sezonowych produktów spożywczych;
  • Zmniejszanie ilości wytwarzanych odpadów oraz recykling i segregacja śmieci;
  • Rezygnacja z zakupu produktów wykonanych z tworzyw sztucznych;
  • Zmniejszanie zużycia energii elektrycznej;
  • Korzystanie z zielonej energii;
  • Częstsze korzystanie z transportu publicznego oraz przestawienie się z samochodu na rower;
  • Zmniejszanie ogólnej konsumpcji i zasada ,,Czy naprawdę tego potrzebuję? / Czy zjem to wszystko?”

Oprócz wymienionych wyżej pomysłów watro wspomnieć, że od początku miesiąca trwa WEGE CHALLENGE. Jest to akcja, której głównym celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do przejścia na dietę wegańską na cały styczeń. Jako że największa motywacja do wprowadzania zmian w swoim życiu jest w styczniu, warto spróbować diety wegańskiej przez miesiąc. Wpływ ograniczenia spożycia mięsa na zmniejszenie cierpienia zwierząt hodowlanych, poprawę stanu środowiska i kondycję naszego zdrowia jest ogromny i watro przekonać się o tym na własnej skórze. Na polskim rynku ilość produktów roślinnych zwiększa się z każdym rokiem i coraz częściej można spotkać w sklepach roślinne jogurty, burgery, sery, kabanosy, co bardzo ułatwia życie początkującym weganom, którym ciężko odzwyczaić się od produktów mięsnych i nabiału. Aczkolwiek tak jak wyżej wymienione kupowanie lokalnie sezonowych produktów jest najbardziej przyjazne dla środowiska i najzdrowsze.

Z roku na rok świadomych konsumentów i osób pragnących przyjaznej dla środowiska zmiany jest coraz więcej! To napawa optymizmem, lecz aby zmiany były znaczące i widoczne potrzeba więcej osób troszczących się o naszą planetę. Zachęcamy do ekologicznych małych kroków każdego dnia oraz przejścia na dietę wegańską. Nasze postanowienia noworoczne i zmiany w nawykach sprawią, że 2021 będzie zielony!

Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć wejdź na https://www.zostanwege.pl/ i dołącz do challengu.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content