Cielęta uratowane z laboratorium mają nowy dom!

Współczesna, przemysłowa hodowla krów mlecznych to okrutny proceder, w ramach, którego matkom odbiera się nowo narodzone cielęta, zaledwie kilka minut po urodzeniu. Jeżeli urodzi się samiec, jego przeznaczeniem jest szybka śmierć w rzeźni i przerobienie na cielęcinę. To jednak nie jedyny możliwy scenariusz.

calves-welcome-5

Niedawno New Life Animal Sanctuary uratowało dwu – trzy dniowe cielęta z jednego z… laboratoriów medycznych.  Kiedy zwierzęta dotarły bezpiecznie do sanktuarium, okazało się, że wymagają pilnej opieki weterynaryjnej. Były słabe, miały biegunkę i trudności z oddychaniem.  Oprócz leków, zwierzaki potrzebują też dużo czułości, której nie zdążyły zaznać od matki.

calves-welcome-3

Krowy to bardzo inteligentne i rozwinięte poznawczo zwierzęta. Zasługują na życie i szacunek tak samo jak nasze psy i koty, którymi na co dzień opiekujemy się w domach.

calves-welcome-2

Dzięki pracy aktywistów, uratowane cielaki mają szansę na spokojne i radosne życie w sanktuarium, pod opieką ludzi, którym zależy na ich losie i którzy zrobią wszystko aby nie musiały przeżywać horroru, na który skazana była ich matka na fermie mlecznej.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/news/baby-cows-saved-from-pharmaceutical-lab/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content