Powstaje Animal Helper – aplikacja, która pomoże zwierzętom

,,To taki numer alarmowy jak 112, tyle że do ratowania zwierząt.’’ Animal Helper ma pomagać wszystkim potrzebującym pomocy zwierzętom, tym domowym, gospodarskim, ale także dzikim.

Pomysłodawcami aplikacji są Paweł Gebert – biegły sądowy z zakresu ochrony i dobrostanu zwierząt oraz Adam Van Bendler – stand-uper, założyciel Fundacji Psia Krew. Razem z ekipą Macieja Wilka ze Stage Production, postanowili podjąć się wspólnie tego wyzwania.

W przypadku zdarzenia ze zwierzęciem lub kiedy jesteśmy świadkami ich nieodpowiedniego traktowania, liczy się szybka reakcja i szybka pomoc. Niestety nie zawsze wiemy, gdzie jej szukać.

,,Chcemy, by pomoc znalazła się zawsze. I to od razu. Chcemy ujednolicić, usystematyzować i uprościć formę kontaktu. Stworzyć jeden system obiegu informacji, by powiadomić odpowiednie, miejscowe organy ścigania i służby ratunkowe. Te możliwości stwarza powstająca właśnie aplikacja ANIMAL HELPER, która ma zrewolucjonizować ratowanie zwierząt w całej Polsce” – możemy przeczytać na stronie zbiórki.

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których zwierzęta nie otrzymują pomocy lub dociera ona zbyt późno. Służby odbierające zgłoszenia zazwyczaj spychają sprawę dalszy tor i zajmują się czymś innym. Niehumanitarne traktowanie zwierząt najczęściej zgłaszane jest w formie maili, telefonów, a czasem nawet przez komunikatory społecznościowe, co nie daje natychmiastowej reakcji.

Zbiórka internetowa na tę aplikację będzie trwała aż do skutku. Zbierane są pieniądze na dokończenie aplikacji, jej aktualizowanie oraz operatorów centrali Animal Helper. Twórcy planują rozpocząć działania w drugim kwartale 2021 roku. Wesprzeć zbiórkę można TUTAJ.

.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content