Ratownicy pomagają zwierzętom rannym na skutek klęsk żywiołowych – setki uratowanych!

Na początku października, potężny huragan Mathew uderzył w wybrzeża Haiti. Zwykle, podczas klęsk żywiołowych, ogrom zniszczeń jest tak wielki, że większość pomocy skupia się wyłącznie na mieszkańcach, zapominając zupełnie o zwierzętach. Jedną z organizacji, która stara się walczyć zarówno o życie ludzi jak i zwierząt jest Humane Society International.

hsus_photo_358485

Podobnie jak w 2010 roku, podczas jednego z trzęsień ziemi, podczas klęski żywiołowej na Haiti, HSI wysłała na miejsce katastrofy zespół ratowników i lekarzy weterynarii. Udało się pomóc niemal 300 zwierzętom. W kolejnym tygodniu pojawił się drugi zespół, który miał wspomóc działania weterynarzy i umożliwić ratunek kolejnym setkom zwierząt.

W następstwie huraganu wiele zwierząt zostało rannych, bez dachu nad głową i bez możliwości znalezienia pokarmu. HSI założyło na miejscu prowizoryczną klinikę weterynaryjną. Współpracując z lokalnymi grupami i ministerstwem rolnictwa przeprowadzono akcje odrobaczania, szczepień i dokarmiania potrzebujących zwierząt.

Jednocześnie, ratownicy współpracowali z miejscową ludnością starając się ją edukować w zakresie pomocy i ochrony zwierząt.

hsus_photo_358741-1067x800

Pomimo bardzo trudnej sytuacji, ludzie na Haiti są wdzięczni za każdą okazaną pomoc, przyjmują ratowników z uśmiechem na ustach i czują się gotowi do przezwyciężenia skutków katastrofy. Wiedzą, że jakość ich życia w dużej mierze zależy również od życia i kondycji zwierząt, które pomagają im na co dzień w transporcie i gospodarstwach.

Jeżeli chcesz wspomóc działalność HSI możesz to zrobić wchodząc tutaj.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/humane-society-international-treats-animals-suffering-in-haiti/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content