Zeszyty Praw Zwierząt #3

W oczekiwaniu na najnowszy numer Zeszytów Praw Zwierząt zachęcamy do zapoznania się z ostatnim, trzecim zeszytem.

KUPUJĘ | W NUMERZE:

My, mięsożercy dyskretny urok dehumanizacji
Współczesna psychologia dowiodła intrygujących różnic w postrzeganiu zwierząt przez wegetarian i ludzi jedzących mięsa. Dlaczego i jakie ma to konsekwencje praktyczne pisze Mateusz Olechowski. Czytaj fragment >>>

Drabina złudzeń
W potocznej interpretacji ewolucji wciąż istnieje wiele błędnych przekonań i poglądów, które zniekształcają prawdziwy obraz teorii Darwina, a tym samym próbują w „naukowy” sposób dowieść naszej wyższości względem innych zwierząt.

Darwin, darwinizm, prawa zwierząt
Wracamy do tematu ewolucji i jednocześnie analizujemy postać samego Karola Darwina. Pytamy o jego podejście do problemu praw/ochrony zwierząt.

Wyzwolenie totalne: rewolucja XXI wieku
Publikujemy artykuł uznanego działacza na rzecz zwierząt  Stevena Besta, który niedawno miał okazję gościć w Polsce z serią wykładów. Best stara się analizować prawa zwierząt w szerokim, polityczno-ekonomicznym, kontekście.

Smutek u zwierząt
Marc Bekoff o zjawisku żałoby wśród zwierząt. Nie tylko ludzie potrafią przeżywać śmierć swoich najbliższych. Czytaj fragment >>>

Ewolucja etologii
Wywiad z Mackiem Bekoffem o rozwoju nauk o zachowaniu zwierząt i zmianach w sposobie postrzegania samych zwierząt przez naukę i społeczeństwo. Jak wiele udało nam się osiągnąć i jak wiele jeszcze przed nami.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content