5 sposobów na miłosne Walentynki dla nas i naszych czworonogich przyjaciół

Tekst: Lidia Jacaszek

14 lutego – dzień jawiący się pod osłoną pocałunków, róż oraz słodkiego szampana. Obchodzone na całym świecie Walentynki to data przepełniona miłością tudzież sympatią i pasją. Tego dnia nasza uwaga skłania się ku bliskiej, ukochanej nam osobie, jednakże pojawia się też inna kwestia – miłość nie tylko do ludzi, lecz także do zwierząt.

Nasze czworonogi potrzebują serdeczności tak samo jak i my. Warto pamiętać, że Walentynki to święto wypadające zimą, kiedy sytuacja zwierząt, w szczególności tych, które nie mają się, gdzie podziać, jest dodatkowo utrudniona i potrzebują one znaczniejszej pomocy.

A więc jak możemy sprawić, aby dzień zakochanych był równie miłosny dla nas jak i dla naszych pupili?

  • Listy miłosne – Aby wrazić swoje uczucia, wylewamy je na papier z zamiarem obdarowania ukochanej bądź ukochanego. Taką formę prezentu jesteśmy również sprawić zwierzętom poprzez podpisanie petycji. W Internecie znajdziemy wiele stron, które dają nam możliwość uzupełnienia podania na rzecz pomocy mniejszym stworzeniom. Taki mały gest może zawarzyć nad życiem bezbronnych istnień.
  • Romantyczna kolacja – Róże, nastrojowe świece i czerwone balony przystrajające walentynkowy stół, a na nim rozmaite dania – jednak nie byle jakie. Zweganizowanie swojej walentynkowej uczty to następny krok ku polepszeniu warunków zwierząt żyjących na świecie. Podczas wybierania wieczorowej potrawy warto się na chwilę zatrzymać i nie odmawiając sobie przyjemności, skłonić się ku produktom bezmięsnym. Jeśli wieczór zakochanych mamy zamiar spędzić w domu, to serdecznie zachęcam do skorzystania z tysiąca przepisów dających nam możliwość przygotowania wyśmienitej wegańskiej uczty. Aczkolwiek w przypadku, gdy walentynki chcemy spędzić poza domem warto wybrać restaurację przyjazną weganom i wegetarianom. Taka nieznaczna zmiana to wielki krok w umileniu tego magicznego dnia.
  • Sentymentalne podarunki – Wybierając się na randkę nie przychodzimy z pustymi rękami. Najczęściej naszym walentynkowym wyborem, oprócz kosztownej biżuterii, są różnego rodzaju kosmetyki. Szukając odpowiedniego prezentu należałoby zatrzymać się na moment i celować w produkty wykonane w sposób etyczny. Coraz więcej marek skłania się ku wegańskim składnikom, a także stroni od testowania na zwierzętach. Mając w zanadrzu tak olbrzymią gamę produktów przyjaznych zwierzętom nie będzie problemu w dobraniu idealnego prezentu dla naszej drugiej połówki.
  • Futrzany prezent – Każdy z nas pewnie marzy o tym, aby w tak romantyczne święto jakim są Walentynki dostać wielkiego pluszowego misia, w którego możemy się wtulić i zapomnieć o jakimkolwiek problemie. Co jednak, jeśli taka niespodzianka mogłaby się nam odwdzięczyć swoją bliskością? Tutaj w grę wchodzi adopcja. Szczególnie zimą schroniska pękają w szwach, a małe czworonogi tylko wyczekują na przybycie przyszłego właściciela. Dlatego też, jeśli jesteśmy skłonni poświęcić czas i uwagę długoterminowo to cudownym oraz magicznym podarunkiem jest adopcja pupila. W takim przypadku zarówno my, jak i nasz nowy podopieczny będziemy pływać w morzu miłości.
  • Małe i duże pieszczoty – Z czego jednak głównie słynie dzień świętego Walentego? Data ta to przede wszystkim ogrom pieszczot, uczuć i tkliwości. Najlepszą część całego dnia stanowi czas fizycznej bliskości z naszą drugą połówką. Nie zapominajmy jednak o naszych ukochanych czworonogach, które tak samo jak i my wymagają czułości! Pyszne przekąski oraz serdeczne utulenie to idealny, walentynkowy prezent dla ludzi jaki i dla zwierząt, które odwdzięczą się nam ze stu krotnie większą uczuciowością.

Pamiętajmy, że Walentynki to dzień miłości dla wszystkich, a miłość nie wyklucza!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content