fbpx

Maraton Warszawski i Ekiden 2009 już za nami!

W miniony weekend (26-27 września) VegeRunners po raz kolejny zjechali do stolicy, aby wziąć udział w XXXI Maratonie Warszawskim oraz Ekidenie.

Ostry finisz Barteza ;)

Sobota rozpoczęła się od otwarcia stoiska VegeRunners na targach Expo Sport&Fitness zorganizowanych przez Fundację Maratonu Warszawskiego. Przez 2 dni biegacze, kibice, a także inni odwiedzający mogli skorzystać z darmowych materiałów informacyjnych Fundacji Viva! na temat zdrowotnych i etycznych aspektów wegetarianizmu oraz zakupić ciekawe książki o tej tematyce. Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy również nowy model koszulki VegeRunners, zaprojektowany przez Pająka – wkrótce dostępny w sklepiku Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt.

stoisko

Stoisko VegeRunners na targach Expo Sport&Fitness

Również w sobotę odbyła się V Sztafeta Maratońska, w której VegeRunners zajęło 13 miejsce na 217 drużyn, uzyskując czas 02:48:22!!! Wynik ten jest zasługą Bartezzza, Jesiona,Lubomira, Fila, Maziego i Pająka, którzy w świetnym stylu pokonali trasę o długości łącznie 42, 2km! (Brawa dla chłopaków!!!)

Sztafeta Ekiden

autor zdjęcia: Joanna Lubas

Więcej zdjęć ze sztafety:

http://www.fotomaraton.pl/event.php?Lang=PL&Event=MWA09E&ToFind=179

W niedzielnym Maratonie klub VegeRunners reprezentowali Pająk, Jesion, Ula, Daniel, Mazi i Marcin. Ponad 42-kilometrowa trasa wiodła przez Starówkę, Śródmieście, Żoliborz, Pragę i Powiśle, kończyła się na Placu Zamkowym. W punktach odżywczych, zlokalizowanych co kilka kilometrów, można było napić się wody, napoju izotonicznego oraz zjeść banany. Na trasie nie zabrakło również akcentów pro-wegetariańskich:

Doping dla WegeMaratończyków

Pogoda dopisała, ale tylko kibicom – koło godziny 12 temperatura w słońcu sięgała prawie 30 stopni! Mimo tak uciążliwego skwaru wszyscy VegeRunnersi ukończyli bieg z bardzo dobrymi wynikami – było kilka rekordów życiowych i jeden debiut (brawa dla Daniela! )

Na mecie każdemu zawodnikowi przysługiwał m.in. masaż oraz wegański prezent – waniliowy napój sojowy oraz deser sojowy o smaku gorzkiej czekolady!

VegeRunners prawie w komplecie

baner

Chciałbyś dołączyć do VegeRunners lub dowiedzieć się więcej na temat diety wegańskiej i wegetariańskiej w treningu sportowym!? Zapraszamy! www.wegesport.pl

Klub VegeRunners pragnie serdecznie podziękować Fundacji Maratonu Warszawskiego za udostępnienie stoiska na Targach Expo Sport&Fittnes, a przede wszystkim za wspaniałą organizację obu Biegów oraz przyjazny weganom poczęstunek :)

www.maraton2009.pl

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares