Joga Festiwal. VI Górski Maraton Jogi w Wierchomli

Joga Festiwal. VI Górski Maraton Jogi odbędzie się już 23 – 26 sierpnia. Impreza ma charakter otwarty i jest skierowana do wszystkich. W malowniczym miejscu z pięknym widokiem na góry spotkają się osoby z całej Polski, które łączy idea zdrowego trybu życia i zamiłowanie do aktywnego wypoczynku. Fundacja Viva! jest patronem wydarzenia.
To największa otwarta impreza jogowa w Polsce, która od lat przyciąga zarówno doświadczonych, jak i początkujących adeptów tej dyscypliny. Rejestracja oraz udział w Maratonie są bezpłatne. Na uczestników czekają cztery dni warsztatów jogi, które mają zmotywować i ułatwić sprostanie wyzwaniu, jakim jest 108 powitań słońca – kluczowy punkt programu, prowadzony przez Wiktora Morgulca, doświadczonego trenera jogi oraz właściciela największego i najstarszego w Polsce portalu o jodze joga-joga.pl.

Joga Festiwal V Gorski Maraton Jogi w Wierchomli 2017_Joga Festiwal V Gorski Maraton Jogi w Wierchomli 2017__MG_0289-2 (Kopiowanie)
Rosnące zainteresowanie uczestników sprawiło, że w ubiegłym roku impreza rozrosła się do rangi Festiwalu. Na uczestników czekają:

  • zajęcia zielarsko-botaniczne
  • pokaz naturalnego anti-agingu twarzy
  • ćwiczenia oddechowe metodą Butejki
  • warsztaty kosmetyki naturalnej

Tego lata będzie jeszcze ciekawiej! Ambasadorami wydarzenia są m.in.

  • medalistka olimpijska Oktawia Nowacka
  • dietetyczka i autorka książki Wege. Dieta roślinna w praktyce mgr inż. Iwona Kibil
  • trener Szymon Urban (Muły i Brokuły)
  • pisarka Katarzyna Enerlich
  • blogerka Agnieszka Majewska (Gotuje nie truje)

Pierwszy dzień to czas na przyjazd, zjedzenie kolacji i spotkanie z Żanetą Geltz – redaktor naczelną Magazynu Hipoalergiczni i założycielką Stowarzyszenia Happy Evolution Global Association.
Tegoroczny harmonogram poszerzyliśmy przede wszystkim o zajęcia dotyczące zdrowego żywienia – informuje Helena Chmielewska, specjalistka ds. mediów i marketingu Joga Festiwal. VI Górskiego Maratonu Jogi w Wierchomli – Stawiamy na promocję kuchni roślinnej ze względu na jej właściwości i etyczny wymiar. Naszą intencją jest pokazanie zdrowej alternatywy, a nie wywieranie presji, dlatego dla gości hotelowych dostępne będąie również mięso, jajka i nabiał. Wiemy, że każdy, kto spróbuje wegańskich posiłków z rąk naszych ekspertów, na długo pozostanie zainspirowany bogactwem smaków. W sekcji Vege Kulinaria spodziewać się będzie można, np. warsztatów z Violettą Domaradzką i Robertem Zakrzewskim, Małgorzatą Sobczyk z Fundacji Szczęśliwi bez cukru oraz Magdą „Surojadek” Olszewską.

Joga Festiwal V Gorski Maraton Jogi w Wierchomli 2017_Joga Festiwal V Gorski Maraton Jogi w Wierchomli 2017__MG_0346 (Kopiowanie)
Górski Maraton Jogi w Wierchomli to wspólne wykonywanie ćwiczeń w niezwykle malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego. Wydarzeniu towarzyszy idea zwolnienia, refleksji i zwrócenia uwagi zarówno do wewnątrz, jak i skierowanie pozytywnej intencji na zewnątrz. Pierwsze dwie edycje były prowadzone w intencji Marty Steiner, joginki która cierpiała na paraliż, a dzisiaj porusza się sama. Tegoroczna intencja to zwiększenie świadomości ekologicznej. Organizatorzy zachęcają do pobrania nieodpłatnych ćwiczeń, które pozwolą lepiej przygotować się do Maratonu.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content