Zeszyty Praw Zwierząt #4 w sprzedaży!

Zapraszamy do zakupu 4 numeru Zeszytów Praw Zwierząt. Tym razem w numerze część tekstów poświęciliśmy kwestii abolicjonizmu i welfaryzmu w ruchu pro zwierzęcym. Przeczytacie również o powiązaniach naszego codziennego języka z szowinizmem gatunkowym. Specjalnie dla Was przetłumaczyliśmy fragment książki „Animal Equality. Language and Liberation” Joan Dunayer.

KUPUJĘ | W NUMERZE:

Gatunkowizm i język
W jaki sposób nasz codzienny język uprzedmiotawia zwierzęta? Zapraszamy do przeczytania fragmentu tłumaczenia głośnej książki „Animal Equality. Language and Liberation”. Czytaj fragment >>>

Wiara i sprawa. O ruchu proanimalistycznym i związkowym
Kontynuujemy temat z poprzedniego numeru Zeszytów i po raz kolejny pytamy co łączy prawa człowieka i prawa zwierząt. W jaki sposób uwarunkowania ekonomiczne i społeczne wpływają i wiążą ze sobą ludzi i inne zwierzęta?

Paradoksy abolicjonizmu
Rozpoczynamy dyskusję na temat idei abolicjonistycznych w ruchu praw zwierząt. Jakie są ich główne założenia, słabe i mocne strony?

Abolicjonizm kontra reformizm
Bardzo ważny artykuł na temat strategii ruchu wyzwolenia zwierząt autorstwa Martina Ballucha – uznanego aktywisty austriackiego. W swoim artykule Balluch polemizuje między innymi z ideami Gary’ego Francione. W zeszytach opublikowaliśmy jedynie fragment tekstu. Pełna wersja do przeczytania tutaj.

Odpowiedź Gary’ego Francione na artykuł Martina Ballucha tutaj.
Dalsza polemika z poglądami abolicjonistycznymi tutaj.

Anatomia zwierzęcego szaleństwa

Ponury świat zwierząt wykorzystywanych w laboratoriach. Historia testowania leków i nieprzewidywalnych skutków jakie dla człowieka niosą badania na zwierzętach.

O czym mówi nam Mądry Hans?
Czy inne zwierzęta potrafią myśleć tak jak my? Czego uczą nas dotychczasowe badania nad inteligencją zwierząt? Kim był koń Hans, który podobno potrafił liczyć? Czytaj fragment >>>

Deklaracja z Cambridge na temat świadomości
Głośna deklaracja naukowców z Cambridge na temat świadomości zwierząt. Przeczytajcie o najnowszych ustalenia nauki na ten temat! Czytaj całość >>>

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Roma Fijałkowska via Facebook pisze:

    super, że są takie zeszyty :D

      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content