TOP 5 filmów o wegetarianizmie

Próbowaliście kiedyś przekonać swoich bliskich i znajomych do idei wegetarianizmu? Przedstawiamy Wam listę kilku, najbardziej naszym zdaniem inspirujących, filmów o diecie bezmięsnej. Sprawdźcie je koniecznie, nie tylko poszerzą Waszą wiedzę na ten temat ale też, być może, pozwolą też przekonać nieprzekonanych do tego, że dieta wegetariańska może być nie tylko smaczna i zdrowa ale też pozytywnie wpływać na środowisko.

#1.Forks Over Knivesgłośny dokument powstały na podstawie bestsellera „China Study” (wydanego w Polsce pod tytułem „Nowoczesne zasady odżywiania”). Dogłębna analiza wpływu białka i tłuszczów zwierzęcych na rozwój współczesnych chorób cywilizacyjnych. Dlaczego to nie leki, ale właśnie dieta stanowią najlepsze rozwiązanie w walce o lepsze zdrowie? Obejrzyjcie koniecznie!

 

#2. Making the Connection (napisy PL) – krótki, 30 minutowy dokument, w którym spoglądamy na dietę wegańską oczami kucharzy, dietetyków, rolników, sportowców i nie tylko. Kilka punktów widzenia na dietę roślinną. Świetnie zrealizowany, przekonujący i zmuszający do refleksji. Polecamy serdecznie!

 

#3. Vegucated jak to możliwe, że trójka zaprzysięgłych mięsożerców w ciągu kilku tygodni przemienia się wegan i zaangażowanych aktywistów praw zwierząt? Obejrzyj Vegucated i zobacz na własne oczy przemianę trójki zwykłych nowojorczyków, którym autorzy dokumentu zaproponowali udział w niecodziennym eksperymencie. Zobacz jak dieta roślinna i informacje na jej temat zmieniły bohaterów filmu.

 

#4. Earthlings (napisy PL) – jeden z najbardziej przejmujących filmów pro zwierzęcych. Drastyczny (!) obraz wykorzystywania zwierząt w przemyśle mięsnym, w ogrodach zoologicznych, cyrkach i laboratoriach medycznych. Wobec tego filmu nie można pozostać obojętnym.

 

#5. Meat the Truthw jaki sposób to co jemy wpływa na kondycje naszej planety? Dlaczego dieta wegańska jest dla środowiska lepszym rozwiązaniem niż konsumpcja produktów odzwierzęcych? Czy obecny kryzys ekologiczny jest realnym zagrożeniem? Czy zmiana diety przyczynia się zahamowania wzrostu gazów cieplarnianych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w „Meat the Truth”.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Natalia pisze:

    http://loveanimalsi.blogspot.com/search/label/Strona%20g%C5%82%C3%B3wna zajdźcie na mojego bloga o zwierzętach ;)

  2. ola pisze:

    Pierwszy film, który widziałam to „Ziemianie” i to on przekonał mnie do wegetarianizmu. Dla mnie powinien stać na 1 miejscu, jest drastyczny ale taka jest prawda.

    Polecam również „Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie – Gary Yourofsky” na yt.

Shares
Skip to content