Pamiętaj o weganizmie!

23 – letni Jonas Von Essen, mieszkający na co dzień w Szwecji, uzyskał tytuł międzynarodowego Mistrza Pamięci. Zajął pierwsze miejsce na mistrzostwach świata zdobywając rekordową liczbę punktów. Jonas był w stanie zapamiętać między innymi całą talię kart w mniej niż minutę i zapamiętał ciąg tysięcy cyfr.
Jonas-Von-Essen_jp_2752776b
To nie wszystko. Jonas pamięta również o zwierzętach. Za każdym razem kiedy zasiada do posiłku. Mistrz świata jest weganinem!

Dlaczego zdecydowałeś się przejść na dietę roślinną?
Po prostu nie chce przyczyniać się do cierpienia i zabijania innych zwierzą. Niestety, musiało minąć 20 lat zanim to zrozumiałem i postanowiłem przejśc na wegetarianizm, kolejne pół roku zajęło mi zrozumienie, że jeżeli naprawdę nie chcę krzywdzić innych weganizm będzie najlepszym wyborem.

Czy są jakieś książki bądź inni ludzie, którzy zainspirowali Cię do tego?
Steph Davis – amerykańska wspinaczka oraz broszury i ulotki na temat weganizmu. Czytałem książkę Steph w tym samym okresie, w którym przechodziłem z diety wegetariańskiej na wegańską. Dzięki jej historii moja decyzja była łatwiejsza.

Jakie są twoje ulubione potrawy?
Bardzo lubię azjatycką kuchnię. Smażone tofu z dużą ilością przypraw. Lubię też roślinne substytuty sera – te robione z orzechów i ziół.

Czy zauważyłeś jakieś korzyści z bycia weganinem?
Największą zaletą jest to, że robię coś by uczynić ten świat lepszym miejscem. Jeśli chodzi o zawody – od czasu przejścia na weganizm wygrałem 6 z 7 międzynarodowych konkursów, a ostatnio uzyskałem tytuł Mistrza Świata osiągając najlepszy wynik w historii konkursu.

Jakie masz rady dla tych, którzy chcieliby pomóc zwierzętom, ale nie bardzo wiedzą od czego zacząć?
Przejdźcie na weganizm! Myślę, że to najprostszy sposób aby zacząć działać. Nie tylko nie przykładamy się do cierpienia innych, ale również minimalizujemy swój szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

Dieta roślinna nie jest tak trudna jak się wydaje! Jem teraz więcej i smakuje mi to o wiele bardziej niż wtedy kiedy jeszcze jadłęm mięso. I kto wie – może weganizm gwarantuej też najlepszą pamięć! :)

Źródło: http://blog.peta.org.uk/2013/12/jonas-von-essen-remember-to-go-vegan/?utm_content=bufferba471&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. fantastic issues altogether, you just received a logo new reader. What could you suggest in regards to your submit that you made a few days in the past? Any sure?
    Discount Louis Vuitton ipod case http://www.coppelia.fr/backoffice/images/Discount-Louis-Vuitton-ipod-case-6401295.html

Shares
Skip to content