Foie gras zakazane w Indiach!

Walka o prawa zwierząt trwa! W Indiach, po blisko dwuletniej kampanii zakazano importu stłuszczonych gęsi wątróbek znanych jako Foie Gras.]

Geese-fight-crime-in-Xinjiang

Sukces zawdzięczamy między innymi aktywistom Animal Equality. Organizacja zdobyła nagranie, na którym zarejestrowano brutalne warunki w jakich hodowane są, a przede wszystkim karmione, zwierzęta przeznaczane później na rzeź.

Gęsi są przekarmiane w taki sposób aby ich wątroby zwiększyły swój rozmiar kilkukrotnie. Żadne zwierzę nie zjadłoby odpowiedniej do tego ilości pożywienia z własnej woli. Hodowcy stosują więc rury, które wpychają ptakom do gardła karmiąc ich olbrzymią ilością między innymi rozgotowanej kukurydzy.

Wydaje się, że ruch praw zwierząt w Indiach przybiera na sile. Jeszcze niedawno czytaliśmy o przyznaniu przez władze tego kraju statusu osoby delfinom! Dzisiaj mamy informacje o zakazie importu foie gras.

Na przekór wszystkim, którzy wciąż uważają, że nie jesteśmy w stanie nic zmienić, a wegetarianizm nie ma najmniejszego sensu ruch praw zwierząt idzie naprzód i odnosi kolejne sukcesy!

Źródło: http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=6492&catId=8

Facebook Comments

Możesz również polubić…

21 komentarzy

 1. Jakub Ficner via Facebook pisze:

  Oby rozprzestrzeniały się takie zakazy dalej!

 2. Marita Podczaska via Facebook pisze:

  Bardzo dobrze!

 3. Gregoryy Prostyy via Facebook pisze:

  kolejny krok do przodu , mam nadzieje ze ci polscy politycy tez ruszą wkoncu dupy i zrobią coś co ma ręce i nogi a nie tylko przypomina prawa zwierząt

 4. Urszula de Vojna via Facebook pisze:

  coraz bardziej podobają mi się te Indie :)

 5. A na zdjęciu kaczka:)Oby ją gęś kulawa kopnela;)

 6. Bardzo podobaja misię działania rządu indyjskiego. Najpierw uznano delfiny jako istoty myslace, teraz odżegnuje się od torturowania gesi. Popieram

 7. Prawidłowo! :) Brawa dla Indii, Polsko bierz przykład.

 8. Laura Jongerden via Facebook pisze:

  :)

 9. i to jest bardzo dobra wiadomość,lepsza od tego że boni dostał po mordzie :)

 10. Huraaaaaa!!!!!!!!!!!!!

 11. Eliza Dobrzyńska via Facebook pisze:

  Magda Gessler tak to dziadostwo promowala i promuje.Jej by można bylo taka rure zasadzic do gardła i przekarmic co by jej wątrobę rozsadzilo!!!

 12. To godne podziwu, ale nie zapominajmy o tym że Indie to kraj w którym życie ludzkie nie ma większej wartości i jeśli chodzi o zwierzęta to oby to nie było tylko na papierze :)

 13. Monika Szerbik via Facebook pisze:

  wkoncu! , ciekawe czy handel na boku bedzie mimo wszytsko kwitl..

 14. Kasia Zylka via Facebook pisze:

  Kocham Indie… Tam całe miasta są wegetariańskie! :-)

 15. piotr1399 pisze:

  Może my kiedyś też założymy weg(etari)ańskie miasta. Mam kilka pomysłów: Weganiec, Weganowo, Wola Wegańska, Wegetarianin, Weganowiec, Wege Zdrój, Wegańsk, Weganice.

Shares
Skip to content