fbpx

Foie gras zakazane w Indiach!

Walka o prawa zwierząt trwa! W Indiach, po blisko dwuletniej kampanii zakazano importu stłuszczonych gęsi wątróbek znanych jako Foie Gras.]

Geese-fight-crime-in-Xinjiang

Sukces zawdzięczamy między innymi aktywistom Animal Equality. Organizacja zdobyła nagranie, na którym zarejestrowano brutalne warunki w jakich hodowane są, a przede wszystkim karmione, zwierzęta przeznaczane później na rzeź.

Gęsi są przekarmiane w taki sposób aby ich wątroby zwiększyły swój rozmiar kilkukrotnie. Żadne zwierzę nie zjadłoby odpowiedniej do tego ilości pożywienia z własnej woli. Hodowcy stosują więc rury, które wpychają ptakom do gardła karmiąc ich olbrzymią ilością między innymi rozgotowanej kukurydzy.

Wydaje się, że ruch praw zwierząt w Indiach przybiera na sile. Jeszcze niedawno czytaliśmy o przyznaniu przez władze tego kraju statusu osoby delfinom! Dzisiaj mamy informacje o zakazie importu foie gras.

Na przekór wszystkim, którzy wciąż uważają, że nie jesteśmy w stanie nic zmienić, a wegetarianizm nie ma najmniejszego sensu ruch praw zwierząt idzie naprzód i odnosi kolejne sukcesy!

Źródło: http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=6492&catId=8

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares