fbpx

80-letnia wege joginka!

Podobno wegetarianizm to dieta niedoborowa. Nie nadaje się nie tylko dla dzieci ale i dla osób starszych. Zwłaszcza dla starszych bo ci potrzebują przecież często dodatkowej porcji witamin i minerałów. Jak zapewnić je sobie na diecie bezmięsnej? Wydaje się, że nic prostszego!

Poznajcie Bettle Calman – ponad 80 letnią nauczycielkę jogi, która pomimo swojego wieku zachowała niesamowitą siłę i gibkość.bette-calman-yoga-2

Jej zdaniem kluczem do sukcesu były nie tylko regularne treningi ale też właśnie… wegetarianizm!

Nic dziwnego. Wbrew obiegowej opinii dieta bazująca na produktach roślinnych sprawdza się w każdym wieku. Co więcej badania wyraźnie wskazują, że mniejsze spożycie białek zwierzęcych zmniejsza ryzyko całej listy chorób autoimmunologicznych, w tym – Alzheimera.

Wiemy też, że wegetarianie żyją średnio kilka lat dłużej niż osoby na diecie tradycyjnej. Jak widać, mogą cieszyć się również doskonałym zdrowiem! Pamiętaj, że na zmiany nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza na zmianę nawyków żywieniowych. Przechodząc na wegetarianizm odczujesz różnicę już po kilku pierwszych miesiącach. Warto spróbować!

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares