Weganizm – 5 dobrych wiadomości

Wiele osób będzie Cię przekonywało, że przejście na dietę roślinną nic nie zmieni i w ostatecznym rozrachunku nie ma żadnego znaczenia. To nieprawda.

shutterstock_210916006

W dzisiejszym wpisie, pokażemy Ci, że popularyzacja diety bezmięsnej przynosi efekty! Nieważne czy chodzi o względy etyczne czy ekologiczne. Świat zaczyna dostrzegać problem nadmiernej konsumpcji mięsa. Dowody?

1. Zaprzestanie zabijania piskląt płci męskiej na fermach zapowiedziało Stowarzyszenie United Eggs Producers, które skupia 95% producentów jaj w Stanach Zjednoczonych! Ten ruch oznacza miliony uratowanych istnień!

2. Jedna z najbardziej prestiżowych organizacje dietetycznych na świecie wydaje raport na temat diety roślinnej. Konkluzja? Dieta wegańska jest zdrowa i odpowiednia na każdym etapie życia!

3. Na skutek działalności organizacji pro zwierzęcych i popularyzacji diety bezmięsnej w Wielkiej Brytanii liczba wegan wzrosła o 360% w ciągu ostatnich 10 lat!

4. W USA spada konsumpcja mięsa! W stosunku do 2007 roku to ponad 12%!

5. O potrzebie ograniczenia mięsa coraz częściej apelują agendy ONZ i Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC). Dieta roślinna przestała być traktowana jako fanaberia. Problem został dostrzeżony przez specjalistów.

Dołącz do nas o Zostań Wege na 30 dni!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content