Ponad 50% Amerykanów jest zainteresowanych dietą wegańską!

Liczba Amerykanów zainteresowanych dietą wegańską rośnie! Wiemy już, że 16 milionów obywateli USA wybrało dietę roślinną. Jednocześnie, niektóre prognozy mówią o zweganizowaniu Stanów Zjednoczonych do 2050 roku.

shutterstock_317400722

Tym czasem według najnowszego badania przeprowadzonego przez Wakefield Research, 55% Amerykanów planuje włączyć do swojej diety więcej wegańskich potraw.

Zdaniem magazynu Vegan News, wyniki badań świetnie uzupełniają się z dotychczasowymi statystykami na temat weganizmu w USA. W 2015 roku dieta roślinna była jednym z najszybciej rozwijających się trendów żywieniowych w Ameryce.

Jednocześnie, według danych USDA, w 2014 roku zabito 400 milionów zwierząt mniej w stosunku do roku 2007. Wszystko to jest zasługą rosnącego popytu na produkty roślinne, przy malejącym popycie na mięso i nabiał. Badania wykazują, że 36% Amerykanów jest otwartych na dietę opartą wyłącznie o rośliny.

Rok temu, Marketwired podał, że do 2054 roku produkty wysoko białkowe oparte o surowce roślinne zdobędą 1/3 rynku.

Dieta wegańska jeszcze nigdy nie była tak prosta jak dzisiaj! Mamy coraz więcej informacji na temat zdrowotnych aspektów diety roślinnej, coraz więcej restauracji oferuje w swoim menu pozycje w 100% wegańskie, w końcu – coraz więcej pysznych przepisów roślinnych pojawia się na popularnych blogach internetowych.

Dołącz do nas i zostań wege!

Źródło: http://www.mfablog.org/wow-more-than-half-of-americans-plan-to-eat

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content