„Dziękuję za rewelacyjną akcję!”

Do naszej kampanii Zostań wege na 30 dni! dołączyło już ponad 33 tysiące osób! Spróbuj diety wegetariańskiej razem z nami! Pokażemy Ci jak krok po kroku ułożyć dietę bezmięsną, na co warto zwrócić uwagę, co warto przeczytać i gdzie szukać rzetelnych informacji. Zapraszamy na zostanwege.pl!

shutterstock_104173739

Nie wiesz czy to zadziała? Przeczytaj opinię jednej z uczestniczek naszego programu.

Dzisiaj zakończyłam akcję „Zostań wege na 30 dni”. Zanim do niej przystąpiłam byłam już od jakiegoś czasu na diecie wegetariańskiej, co prawda bardzo niedługo, ale wiedziałam już że nie chcę więcej jeść mięsa. Akcja ta umocniła mnie tylko w tej decyzji i potwierdziła słuszność mojego wyboru. Z przyjemnością czytałam kolejne maile, które zawierają dużo przydatnych informacji i ciekawostek.

Jestem wegetarianką od niedawna (prawdopodobnie kolejnym, naturalnym krokiem będzie weganizm), jednak już wielokrotnie zdążyłam spotkać się z kompletnym niezrozumieniem ze strony otaczających mnie ludzi. Myślę, że wynika to z niewiedzy zarówno na temat dzisiejszych hodowli jak i samych diet roślinnych i że jeszcze bardzo długo potrwa proces uświadamiania społeczeństwa. Przyznaję, że czasem nie mam siły na dyskusje, nie potrafię trafić do moich sceptycznych znajomych, którzy głęboko wierzą w to, że mięso jest im niezbędne do życia a wegetarianizm jest szaleństwem czy śmieszną fanaberią (o weganizmie nie wspominając..). Tym bardziej jednak wierzę w siłę takich akcji jak ta. Uważam że podejmowanie takich właśnie działań jest niezmiernie ważne. Poprzez edukację i budowanie świadomości możemy zmienić ten popaprany świat na lepsze, nawet jeśli ma to potrwać setki lat.

Ludzie nie chcą myśleć o tym co jedzą, nie chcą wiedzieć jaką drogę to mięso przebyło zanim trafiło na talerz. Taka wiedza jest niewygodna i nawet jeśli ją mamy to wypieramy ją ze świadomości, wiem, bo robiłam dokładnie to samo przez całe życie. ba! włożyłam w takie wypieranie faktów, a nawet własnych przekonań wiele wysiłku i energii. Na szczęście olśniło mnie, że to zupełnie niepotrzebne i że wybór jest tak prosty. Świadomość tego, że mam ów wybór i że faktycznie MOGĘ coś zrobić dla świata i zwierząt każdego dnia dodaje mi otuchy.

Dziękuję zatem za rewelacyjną akcję i trzymam kciuki żeby trafiła do jak największej ilości osób, z pozytywnym wege-skutkiem oczywiście.
Pozdrawiam
Ola

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content