„Dziękuję, dziękuję, dziękuję za świetna inicjatywę!”

Prezentujemy opinię kolejnej uczestniczki naszego programu „Zostań Wege na 30 Dni„. Akcja cały czas trwa! W każdej chwili możecie do nas dołączyć. Ułatwiamy przejście na wegetarianizm!

shutterstock_176041289

Mimo, ze wiele osób w moim otoczeniu od dawna nie jadło mięsa, dotąd nigdy nie zastanawiałam się nad własną zmiana diety. Wydawało mi się, ze nie mogłabym żyć bez pieczonego kurczaka i wędzonej szynki. Uwielbiałam krewetki i ryby.

Na początku stycznia przez przypadek trafiła w moje ręce książka „Zjadanie zwierząt” Foera. Dotąd, kiedy ktoś chciał pokazać mi filmik z ferm mięsnych, odmawiałam, myśląc ze to co pokazują te filmy to pojedyncze przypadki. Książka ta jednak obrazuje bardzo dokładnie, jak rzecz dzieje się w rzeczywistości. Po tej lekturze nie mogłam już patrzeć na regały z mięsem w supermarkecie. Rozmawiając z innymi wegetarianami wśród moich znajomych, często odkrywałam, ze dla nich tez ta książka była inspiracja do zostania wegetarianami. Od kilku tygodni polecam ja każdemu.

Przestałam jeść zwierzęta! Dotąd nie zrezygnowałam z mleka, jajek i innych produktów odzwierzęcych, ale staram się ograniczyć je do minimum.
Pierwszy tydzień po tej decyzji był trudny: nie znając wystarczająco dużo przepisów bezmięsnych, spędzałam w kuchni cale dnie próbując stworzyć coś sensownego (lub, gdy nie byłam w domu, jadłam codziennie falafel). Szukając przepisów trafiłam na wasza stronę. Po miesiącu wiem więcej o swoim nowym sposobie odżywiania, znam kilkanascie nowych dan i blogów wegańskich, a wizyta w Saf Restaurant (o której mowa w jednym z wysłanych przez Was filmów) będzie pierwszym punktem na mojej liście, kiedy uda mi się pojechać do Londynu! Mogę śmiać się, kiedy moi przyjaciele próbują mnie przekonać, ze bez mięsa, które jest „naszym naturalnym pokarmem, jedzonym od tysiącleci” nie przeżyje ani tygodnia i na pewno zapadnę na ciężkie choroby. Nigdy nie czułam się lepiej! Uprawiam mnóstwo sportu i nic mi nie brakuje. Kilka dni temu zorganizowałam kolacje urodzinowa dla 12 osób i wszystko było wegańskie- nikt nie narzekał na brak mięsa, wręcz przeciwnie, wszyscy pytają mnie teraz o przepisy!

Dziękuje, dziękuje, dziękuje za świetna inicjatywę!

Pozdrawiam,
Diana

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Dominika pisze:

    świetna akcja

Shares
Skip to content